Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık yağların toplanması, taşınması ve geçici depolanması

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Uğur Firez tarafından paylaşıldı.

1. Uğur Firez

Uğur Firez CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Bu sektörde çalışan arkadaşlardan bir ricam olacak. Sektörün işleyişiyle ilgili yorumlarınızı ve tecrübelerinizi benimle paylaşır mısınız?

2. Atık yağların kontrol yönetmeliğini okumanızı tavsiye ederim, iyi çalışmlar

Uğur Firez bunu beğendi.
  3. Uğur Firez

Uğur Firez CMNet Üyesi

Onu okudum ama ben sektörün işleyişi açısından bilgi istiyorum tamamen manevi yani anlıyacağınız :)

4. Didem Altaş

Didem Altaş CMNet Üyesi

Öncelikle firmaların ellerinde bulunan atık yağlarına kategori analizi yaptırmaları gerekiyor. Kategori sonucunda 1.kategorinin tamamı ve 2.kategorinin bir kısmı geri kazanılabilir nitelikte yağ olarak geri kazanım tesislerine gönderilmesi gerekiyor. 3.kategori yağlar ise bertarafa gönderiliyor. manevi kısmına gelinecek olursa bana göre insanların atıklarını geri kazanıma gönderirken bir bedel talep etmemesi gerekirken maalesef bizim ülkemizde bu konuda da yağın karakteristiğine göre bedel talep ediliyor atık üreticisi firmalar tarafından. piyasada bu konuda sabit bir fiyat yok zaten olmaz da ve fakat gerçekten alınan yağı geri kazanımını yapan firmalar yüksek rakamlar istese de veremiyor netice de ekonomik bir kuruluş olduğundan umarım yardımcı olmuşumdur.

5. Uğur Firez

Uğur Firez CMNet Üyesi

Teşekkür ederim didem hanim atik yag toplama ile ilgili bir araştırma yapiyorum yazdıklarınız işime yarayacak :)

Didem Altaş bunu beğendi.
  6. Didem Altaş

Didem Altaş CMNet Üyesi

Rica ederim iyi çalışmalar:)

Atık yağların toplanması, taşınması ve geçici depolanması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ambalaj Atıkları ,Toplanması,Taşınması ve Değerlendirilmesi

Çöp ve katı atıklar, kişilerin veya kuruluşların kullandıkları eşya ve malzemelerin kendileri için bir değer taşımadıkları hükmüne vararak elden çıkardıkları her türlü maddelerdir.Başka bir tanımlama yapacak olursak; evsel, endüstriyel, ticari,madencilik ve tarım faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan evsel katı atık özelliklerine sahip zararsız tüm atıkları katı atık olarak nitelendirebiliriz....
  2. Atık Yağların Dönüşümü

Arjantin'de çevre dostu bir proje hayata geçiriliyor. "Plan Bio" adıyla anılan proje ile atık yağların geri dönüşümü sağlanıyor. Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te atık mutfak yağlarının toplanarak geri dönüşüme kazandırılması için bir proje başlatıldı. "Plan Bio" olarak adlandırılan projeye Buenos Aires'e bağlı 21 yerel yönetim katılıyor. Her katılımcı...
  3. Mazot Taşınması Depolanması Hakkında?

Arkadaşlar mazotun ve benzinin nasıl taşınacağı ve depolama şartları hakkında elinde döküman, talimat yada prosedür olan var ise yardımcı olursa memnun olurum... Ayrıca var ise mazot ve benzinin tehlikeleri..
  4. Tehlikeli Atık Çamuru Tesis İçinde Depolanması

evet meslekdaşlarım, başlıkta belirttiğim gibi şuanda depolama yaptığımız yer atık yönetim planıyla birlikte bakanlığıa sunduğumuz yer ile sıkıntılarımız var (Başka birşeylerin gelerek depolama alanının kullanılması gibi) bizde başka bir yere düşünüyoruz. fakat yönetmeliğe göz gezdirdiğimde bununla alakalı herhangi bir kavram bulamadım veya gözümden kaçtı, acaba bana yardımcı...
  5. Tehlikesiz atık depolanması

Selamlar, Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği'nde; MADDE 8 – (1) Tehlikesiz atık üreticisi, b) Tehlikesiz atıklarını tesis sınırları içinde veya sanayi bölgelerinde belirlenecek alanlarda, sızdırmaz, emniyetli konteynır ve benzeri içerisinde veya geçirimsizliği sağlanmış alanlarda birbiriyle karıştırmadan ve tehlikeli atıklardan ayrı geçici olarak muhafaza etmekle,...