Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık Yönetimi Talimatı yardım!!!

Konu, 'Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001)' kısmında mrcmrt tarafından paylaşıldı.

1. mrcmrt

mrcmrt CMNet Üyesi

Yeni başladığım iş yerimde, atıkların belli bir standart ile toplanıp, tesis dışına çıkarılması sürecinde yapılması gerekenleri içeren, talimatlar dizisi oluşturmam ve işçileri bu şekilde organize etmem istendi.

Bana bu konuda yardımcı olabilecek, örnek bir doküman paylaşabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum...

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Talimatlar her firmaya göre değişir. Yapılması gerekenleri alt alta sıralayın genel müdür onayı ilede yayınlayın. Talimat hazırlamak çok zor değil. Firmanın yapabileceği firma gerçeklerinide gözeterek birşeyler hazırlayın ve zamanla da kuralları sıkılaştırın.

3. mrcmrt

mrcmrt CMNet Üyesi

Teşekkür ederim Fatih Bey, bende öyle düşündüm fakat içeriği konusunda daha profesyonel bir şeyler hazırlamak istedim. Bu nedenle örnek bir doküman arama gereği duydum. Tavsiyeleriniz tekrar teşekkürler.

Atık Yönetimi Talimatı yardım!!! konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık yönetimi dairesi başkanlığı lisanslı atık madeni yağ geri kazanım firmaları

foruma baktım ama daha önceden yüklenmiş mi bulamadım varsa silebilirsiniz zaten :)
  2. Kampüste atık yönetimi (bitirme) acil yardim

Arkadaşlar bitirme çalışması olarak sakarya üniversitesi kampüsünde atık yönetimi ile ilgili bir tez hazırlıyorum... bu konuda daha önceden ODTÜ de hazırlanmış bir tez var fakat teze ulaşamıyorum. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.Aşağıda adını verdiğim bu tez gerçekten çok yardımcı olabilir bana. Sustainable solid waste management in campus: M.E.T.U. as a case study [Kampüs...
  3. Geçici Atık Depolama Alanı Talimatı

Merhaba arkadaşlar, Geçici Atık Depolama Alanımız hakkında işletme aşamasında atık oluşumundan toplanmasına ve depolanıp, bertarafa gönderilmesine kadar tüm prosesleri kapsayan bir talimat oluşturmam gerekiyor. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? (Alanımızda kağıt-karton, evsel atık, palet, kırık palet, teneke, tehlikeli atık yağ, plastik depolayacağız.)
  4. Atik kontrolü talimati

1. AMAÇ VE KAPSAM: Bu talimat; şantiye çalışmalarından kaynaklanan atıkların çalışanlara, ziyaretçilere ve çevre sağlığına zarar vermeden ayrı olarak toplanması, taşınması, geçici depolanması ve nihai bertaraf esaslarını açıklar. Bu talimat merkez ve şantiye çalışanlarını kapsar. 2. SORUMLULUKLAR: Bu talimatın uygulanmasından ŞYSS, merkezde İdari Amir sorumludur. 3. TANIMLAR ve KISALTMALAR:...
  5. Atık yükleme işinde iş güvenliği talimatı

Arkadaslar Merhaba, tesisimizde tehlikeli ve tehlikesiz atıklar için atık yükleme işlemi sırasında yapılacak işlemler ve alınacak önlemler için iş güvenliği talimatı hazırlamam gerekiyor. Özellikle iş güvenliği uzmanlığı olan arkadaşlardan destek bekliyorum. Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler:)