Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma laboratuvar işletimi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında orhannbjk tarafından paylaşıldı.

1. orhannbjk

orhannbjk CMNet Üyesi

Arkadaşlar atıksu arıtma tesisi laboratuvarımızı yeni kurmuş bulunuyoruz.Burada yapmamız gereken deneyler hakkında bilgi verir misiniz?Tesisin proses akışı ATIKSU GİRİŞİ-IZGARALAR-KUM TUTUCU HAVUZU-ÖN ÇÖKELTİM HAVUZU-HAVALANDIRMA HAVUZU-SON ÇÖKELTİM HAVUZU şeklindedir.Çamur bertarafı olarak YOĞUNLAŞTIRMA HAVUZU-AEROBİK ÇÜRÜTME HAVUZU-BELT PRES ÜNİTESİ şeklindedir.Bu akış şemalarına göre numune alma noktaları ve yapılacak analizler nelerdir...

2. TecnoB

TecnoB CMNet Üyesi

Laboratuarınızdaki Ekipmanlarıda Yazarsanız Yardımcı olabilirim Ne Tür deneyleri yapabileceğiniz ve yapılması gerekenler hakkında birde Ne tür bir atık suya sahipsiniz onuda bilmek gerek Yani Kirleticileri ve gidermeniz Gerekenleri.

Fiziksel Arıtma Çıkış AKM, KOİ (Azot Fosfor) Vs..
    Ön Çöktürme Çıkış AKM, KOİ (Azot Fosfor) Vs..
    Havalandırma Tank içi AKM, KOİ ÇO.BOİ5 microskobik Gözlem Vs..
    Son Çöktürme Çıkış AKM, KOİ (Azot Fosfor) Microskobik Gözlem Vs..

Jar Testi Atık Sudaki Önemli değişikliklerde ve Belirli Periotlarla Yapılması Gerekmektedir

Kolay Gelsin...

Fatma Sena bunu beğendi.
  3. orhannbjk

orhannbjk CMNet Üyesi

Evsel atıksu arıtma tesisinde çalışıyorum.Laboratuvarda azot fosfor boi5 koi deneyleri yapabiliyoruz.Ben sistemimiz için nerelerden numune alıp analiz yapmamız gerkiyor onu öğrenmek istemiştim.Birde analiz sonuçlarına göre yorum yapabilmek için numune alım noktalarında bu değerler hangi aralıkta olmalıdır.

4. Gülce Somaklar

Gülce Somaklar CMNet Üyesi

Ekteki dokümanın sonunda, atıksu arıtma tesislerindeki nütrientlerin izlenmesi için tipik ölçüm yerleri var.

Ekli Dosyalar:

Atıksu arıtma laboratuvar işletimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atıksu arıtma

atıksu arıtma tesisi yönetimi ve işletimi hakkında bilgisi olan bana yardımcı olabilirmi
  2. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
  3. Atıksu Arıtma

arkadaşlar endüstriyel atıksuların arıtılması ile ilgli elinde bilgi kaynak not vs olanlar paylaşırmı.formda aradım ama bulamadım.şşimdiden teşekkürlerr..
  4. Arıtma tesisi işletimi

Merhaba arkadaşlar arıtma tesisi işletiminde karşılaşılan işletme problemleri hakkında elinde döküman olan var mı?Özellikle çamurun terfi edilmesinde yaşanan işletme problemleri hakkında yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..
  5. Atıksu arıtma

atıksu arıtma kitabı