• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi çamur azaltılması

crncrn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ARITMA TESİSİ
ARAKDALAR GÜNLÜK 1000 M3LÜK DEBİYE SAHİP EVSEL ATIKSU ARITMA TESİSİ İŞLETMEKTEYİM. GİRİŞ SUYU KOİSİ 700MG/L İLE 750 MG/LT CİVARINDA DEĞİŞMEKTEDİR. ANCAK HAVALANDIRMA HAVUZUNDA ÇOK FAZLA ÇAMUR OLUŞMAKTADIR. IMHOFF DEĞERLERİM FAZLASIYLA YÜKSEK ÇIKIYOR VE ÇAMUR ÇEKİMİ İLE PROBLEMİ ÇÖZEMİYORUM.

1000 m3/gün debide olan bir atıksuda KOİ değeriniz biraz yüksek. 750 kg/gün'lük bir kirlilik yükü gelmiş oluyor. havalandırma havuzunun hacmi küçük olabilir. geri devir oranınız yüksek olabilir. dizayn parametrelerinde verilen değerler ile sizin tesisinize gelen atıksuyun karekterizasyonu bir birini tutuyor mu ona bakın isterseniz? geri deviri azaltıp havalandırma havuzuna biriken çamuru azaltabilirsin. bir kaç gün daha fazla çamur çekeceksiniz ama en azından imhoff değeriniz düşebilir. gerekli dizayn parametrelerine bakın olmadı o konuyla ilgili bilgi verilmiş olur.

Geri devir oranını kontrol et ya da çamur atman gerekebilir benimde başıma gelmişti çamur attım ve geri deviri biraz düşürdüm düzeldi.