Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisi işletmesinde karşılaşılaşılan sorunlar eğitimi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında nesliy tarafından paylaşıldı.

 1. nesliy

  nesliy CMNet Üyesi

  Sayın İlgili,2001 yılında kurulan Türkiye Çevre Koruma Vakfı, Bakanlığın desteklenmesi ve güçlendirilmesi faaliyetleri yanında, ülkemiz çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalara katkı ve destek sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetini sürdürmektedir.

  26/03/2010 tarihli ve 27533 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmeliğin 13üncü maddesi 1inci fıkrası (a) bendinde yer alan "Düzenli depolama tesisinin işletilmesinde çalışacak teknisyen, tekniker ya da mühendis olan saha görevlileri, Bakanlıkça verilecek saha yönetim ve işletme sertifikasına sahip olmak zorundadır. Düzenli depolama tesisi işletmecilerinin ve personelinin periyodik olarak meslek içi eğitimi işletmeci tarafından sağlanır." hükmü uyarınca, Bakanlığımız, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünün öncülüğünde, vakfımızla birlikte 11-16 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul’da “Atıksu Arıtma Tesisi İşletmesinde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları Eğitimi” ile “Düzenli Depolama Tesisleri Saha Yönetimi ve İşletme Eğitimi” başlıkları altında iki eğitim düzenlenecektir.

  Katılımcılar eğitimlere konaklamalı ve konaklamasız olmak üzere kayıt yaptırabilirler. Her iki eğitim için de konaklamalı bedel 1.180 TL (KDV Dâhil), konaklamasız bedel ise 700 TL (KDV Dâhil) olup, eğitim bedellerini kayıt formunda belirtilen şekilde ödedikten sonra, 2 Mayıs 2014 tarihine kadar kayıt formunu vakfımıza göndermeleri gerekmektedir. Katılımcılar ücretlerini yukarıda belirtilen ve katılacakları eğitim türüne göre, kayıt formunda belirtilen banka hesabına yatırarak, kayıt formunu www.tucev.org sitesinden doldurarak sistem üzerinden kayıt yaptırabilirler.

  Eğitime konaklamalı katılacak olan katılımcılar, otele 11 Mayıs 2014 tarihinde saat 14:00 itibarı ile otele giriş yapabilecek olup, konaklamasız katılımcıları 12 Mayıs saat 09:00 itibarı ile kayıt yaptırarak eğitime iştirak edeceklerdir. Konaklamalı katılımcılarımız 16 Mayısta odalarını saat 12:00 ye dek boşaltmakla mükelleftirler. Ancak eğitimin bitişi ile otelden ayrılacaklardır.

  Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara yetki belgesi verilecektir. Yetki belgesi olmayan işletmecilerin düzenli depolama ve atıksu arıtma tesislerinde çalıştırılmaması öngörülmektedir.

  SON BAŞVURU TARİHİ 2 MAYIS 2014


  http://www.tucev.org/duyuru_detay.php?id=66
   
Atıksu arıtma tesisi işletmesinde karşılaşılaşılan sorunlar eğitimi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Evsel Atıksu Arıtma Tesisi'nde (Biyolojik Arıtma Tesisi) debimetre kullanılması

  Arkadaşlar merhaba; İşletmemize evsel nitelikli atıksuları arıtmak üzere Paket Biyolojik Arıtma Tesisi kurduracağız.Debisini 40 m3/gün olarak hesap ettik.Bu kurmayı planladığımız arıtma tesisine debimetre takmak zorunda mıyız?50 m3/gün debiye kadar zorunlu değil diye duydum.SKKY ye baktım ama orada da rastlayamadım.Bu konu hakkında kesin bilgi sahibi olan arkadaşlarımız varsa fikirlerini ve...
 2. Atıksu Arıtma Tesislerinin İnşaat Esasları ve İnşaat Sırasında Karşılan Sorunlar

  Merhaba arkadaşlar AAT'lerin inşaatı ve inşaat sırasında karşılaşılan problemler hakkında bilgiye ihtiyacım var, yardımcı olabilirmisiniz?Şimdiden teşekkürler.
 3. Arıtma tesisi çalışanları eğitimi

  Arkadaşlar atıksu arıtma tesisinde çalışanlar için eğitim vermek istiyorum elinde döküman vb. kaynaklar olan varmı ?
 4. Endüstriyel arıtma tesisi işletilmesindeki sorunlar

  İYİ AKŞAMLAR..elinizde arıtma tesisleri işletilmesinde çıkan sorunlar ve bunlara uygulanan çözümler hakkında sunumlarınız varmı?endüstri farketmez yeterki olsun.şimdiden teşekkürler.
 5. Galvanizleme tesisi atıksu arıtma tesisi genel çalışma

  Galvanizleme Tesislerinde atıksu arıtma tesisi çözümlemesi yapılırken her tesisde olduğu gibi bir atıksu kaynakları incelemesi yapılır . Deşarj edilecek yere göre Ön arıtma ve ya tam arıtma tasarımları yapılır . bu projede kanalizasyona deşarj a göre tasarım yapılmıştır.