• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atıksu arıtma tesisi işletmesinde karşılaşılaşılan sorunlar eğitimi

nesliy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kamu
Sayın İlgili,2001 yılında kurulan Türkiye Çevre Koruma Vakfı, Bakanlığın desteklenmesi ve güçlendirilmesi faaliyetleri yanında, ülkemiz çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalara katkı ve destek sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetini sürdürmektedir.

26/03/2010 tarihli ve 27533 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Atıkların Düzenli Depolanmasına Dair Yönetmeliğin 13üncü maddesi 1inci fıkrası (a) bendinde yer alan "Düzenli depolama tesisinin işletilmesinde çalışacak teknisyen, tekniker ya da mühendis olan saha görevlileri, Bakanlıkça verilecek saha yönetim ve işletme sertifikasına sahip olmak zorundadır. Düzenli depolama tesisi işletmecilerinin ve personelinin periyodik olarak meslek içi eğitimi işletmeci tarafından sağlanır." hükmü uyarınca, Bakanlığımız, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünün öncülüğünde, vakfımızla birlikte 11-16 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul’da “Atıksu Arıtma Tesisi İşletmesinde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözüm Yolları Eğitimi” ile “Düzenli Depolama Tesisleri Saha Yönetimi ve İşletme Eğitimi” başlıkları altında iki eğitim düzenlenecektir.

Katılımcılar eğitimlere konaklamalı ve konaklamasız olmak üzere kayıt yaptırabilirler. Her iki eğitim için de konaklamalı bedel 1.180 TL (KDV Dâhil), konaklamasız bedel ise 700 TL (KDV Dâhil) olup, eğitim bedellerini kayıt formunda belirtilen şekilde ödedikten sonra, 2 Mayıs 2014 tarihine kadar kayıt formunu vakfımıza göndermeleri gerekmektedir. Katılımcılar ücretlerini yukarıda belirtilen ve katılacakları eğitim türüne göre, kayıt formunda belirtilen banka hesabına yatırarak, kayıt formunu
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
sitesinden doldurarak sistem üzerinden kayıt yaptırabilirler.

Eğitime konaklamalı katılacak olan katılımcılar, otele 11 Mayıs 2014 tarihinde saat 14:00 itibarı ile otele giriş yapabilecek olup, konaklamasız katılımcıları 12 Mayıs saat 09:00 itibarı ile kayıt yaptırarak eğitime iştirak edeceklerdir. Konaklamalı katılımcılarımız 16 Mayısta odalarını saat 12:00 ye dek boşaltmakla mükelleftirler. Ancak eğitimin bitişi ile otelden ayrılacaklardır.

Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara yetki belgesi verilecektir. Yetki belgesi olmayan işletmecilerin düzenli depolama ve atıksu arıtma tesislerinde çalıştırılmaması öngörülmektedir.

SON BAŞVURU TARİHİ 2 MAYIS 2014

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .