Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atiksu aritma tesisi kimlik belgesi alimi için 4 ay içinde başvuru yapilmalidir.

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Çiğdem Selişter tarafından paylaşıldı.

1. Çiğdem Selişter

Çiğdem Selişter CMNet Üyesi

2. Selçuk

Selçuk CMNet Üyesi

Genelge yayımlandı ama nereden nasıl alınacağı ile ilgili hiçbir şey yok. Çevre bilgi sisteminde genelgede bahsedildiği gibi "Atıksu Arıtma tesisi kimlik belge sistemi" diye bir uygulama yok. Başvuru yaptıktan sonra müdürlük AAT uygulamasını açıp yollayacak sanırım ama "Atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi" uygulamasının içeriğinde kimlik belgesi diye birşey yok. Çözemedim, hayırlısı.

3. Çiğdem Selişter

@Selçukatıksu arıtma tesisi kimlik belge sistemi il müdürlüğünün görebileceği ve o sistem üzerinde kimlik belgesini verebileceği bir sistemmiş. Ankara yı arıyıp ilgili kişiyle görüştüm. ben de ılk okuduğumda sızın gıbı dusunup aradım. bizim yapmamız genelgede bahsedıldıgı gıbı formu doldurup başvuru yapmak sadece.

4. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ekteki başvuru dosyasında sorulan KOİ cinsinden arıtma verimi derken neyi kastediyor?

5. Çiğdem Selişter

@Eser Güzel Proje onay dosyasını inceleyebilirsiniz, olabilir diye düşünüyorum.

6. Tunç Bozkurt

Tunç Bozkurt CMNet Üyesi

[(Giriş KOİ - Çıkış KOİ) / Giriş KOİ ] * 100 = % olarak KOİ cinsinden arıtma verimini gösterir

7. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

Ben il müdürlüğünden gelecek yazıyı beklemek gerek diye düşünüyorum. Ayrıca OSBdeki tesisler de dahil mi? Hiç detay verilmemiş. @Çiğdem Selişter

Fatih D. bunu beğendi.
  8. selimboztoprak

selimboztoprak CMNet Üyesi

İl müdürlüğü ilgili tesislere söz konusu yazıyı gönderecek. geldiğinde tüm tesisleriniz için Ek 1 başvuru formunu doldurup gönderceksiniz. amaç bakanlığın tesisler hakkında bir veri tabanı oluşturmak istemesi. Bana göre fuzili bir iş zaten Atıksu arıtma bilgi sistemine tüm bilgileri girdik. b hiç anlamıyorum bu prosedürleri.

9. Çiğdem Selişter

@hersanlioglu ankaraya telefon açıp genelgeyle ılgılı bılgı aldım, form doldurulup genelgeye atıf yapılarak başvurulmalıdır. Süre verilmiş çünkü.
    Alıcı ortama deşarjı olanlar dıyor, osb yönetimi alıcı ortama deşarj yapıyorsa o başvurmalı dıye düşünüyorum.

hersanlioglu ve levenntyildirim bunu beğendi.
  10. Coşkun Demiral

Coşkun Demiral CMNet Üyesi

sakarya ıl mudurluğu 3 temmuza kadar sure verdı

11. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

Bize de dün OSB'den bi yazı geldi. Süre kısıtlaması olmadan, genelgedeki gibi 4ay içinde başvurulması hakkında.

12. selimboztoprak

selimboztoprak CMNet Üyesi

EK 1 BAŞVURU FORMUNDAKİ DEBİ VE KAPASİTE ARASINDAKİ FARKI ANLAYAMADIM DOLDURAN VAR MI BELGEYİ

13. Şafak Yılmaz

Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

Muğla il çevre ve şehircilik müdürlüğü bu genelge kapsamında tüm bölgeyi dolaşıyor. genelgeyi tebliğ ediyor ve EK 1 i dolduruyor. eh gelmişken de giriş ve çıkıştan birer numune alıyor.

14. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

debi için günlük ortalama çıkan atıksu debisini yazdım, diğeri için de tesisin kurulu max kapasitesini. @selimboztoprak

15. Yasemin Agca

Yasemin Agca CMNet Üyesi

Bize henüz bir yazı gelmiş değil . Ben beklemedeyim.
    Yada beklemeden formu doldurup götürsem mi bilemedim.
    İl müdürlüğünden bu konuda hiç ses yok şimdilik.

16. Fatma Hayırlı

Fatma Hayırlı CMNet Üyesi

Yasemin Hanım Cuma günü İl Müdürlüğüne bu konuyu sordum, yazı hazırlıyorlarmış. Yakında göndereceklermiş. Yazı gelince formu doldurup gönderirsiniz dediler.

Yasemin Agca bunu beğendi.
  17. Yasemin Agca

Yasemin Agca CMNet Üyesi

18. Fatih D.

Fatih D. CMNet Üyesi

Çevre Yönetim Genel Müdürlüğü genelgesine göre; Genelge.jpg
    bunu dolduran ve il müdürlüklerinden onay alan arkadaşım var mı ? Var ise örneğini paylaşabilir mi acaba.

19. hersanlioglu

hersanlioglu CMNet Üyesi

Günaydın @Fatih D. bugün bu şekilde gönderdim il müd.ne

upload_2015-6-10_11-9-23.png

20. isil aslan

isil aslan CMNet Üyesi

Hazır beton tesisindeki çökeltim havuzu için de kimlik belgesi almamız gerekiyormuş.

bll_2081 bunu beğendi.