Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksu arıtma tesisinde karşılaşılabilecek riskler

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Sadık Güven tarafından paylaşıldı.

1. Sadık Güven

Sadık Güven CMNet Üyesi

Atıksu arıtma tesislerine karşılaşılabilecek riskleri özetleyen bir doküman

Ekli Dosyalar:

Atıksu arıtma tesisinde karşılaşılabilecek riskler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atıksu Arıtma Tesisinde Karşılaşılabilecek Riskler

ATIK SU ARITMA TESİSLERİNDE KARILAŞILABİLECEK RİSKLER KAZALAR [FONT=Symbol]· Islak zeminde kayma sonucu düşmeler, [FONT=Symbol]· Hareketli parçaları olan makineler, konveyörler, konteynırlar ya da ağır malzemeler nedeni ile oluşabilecek darbe ve çürükler, [FONT=Symbol]· Havuz, çukur, durultucu ya da tanklara düşme sonucu meydana gelebilecek yaralanma ya da boğulmalar,...
  2. Atıksu arıtma tesisinde çinko giderim problemi

Arkadaşlar Merhaba; Sodyum hidroksit ile çinko giderimi yapmaya çalıştığımız kimyasal bir proseste çinkoyu çöktüremiyoruz. Giriş çinko değeri 300 mg/l civarlarında ve çıkış değerlerinde neredeyse hiç giderim yapılmadığını görüyoruz. Suda amonyak ta bulunuyor. Sizce giderim yapamamızın sebebi nedir ? Fikri olan paylaşırsa sevinirim.
  3. Bir atıksu arıtma tesisinde kimler çalışır

AAT 'sinde çalışan veya çalışması gereken personelle ilgili bir sunum hazırlamaya çalışıyorum.Bununla ilgili bir yönetmelik var mı? Yada Olması gereken nedir sizce ? Öneriniz var mı? Bu personeller nasıl seçilir , nasıl eğitilir, çalışma kuralları nelerdir,başlarında kim durur , gibi konular mesela
  4. Atıksu arıtma tesisinde karşılaşılabilecek riskler-2

"Atıksu Arıtma Tesisinde Karşılaşılabilecek Riskler" konusunda bazı bilgiler yazılmış. Ben de kendimdeki belgeyi paylaşayım. Umarım işinize yarar
  5. Evsel atıksu arıtma tesisinde çamur kabarması

selam arkadaşlar, 500 m3 lük evsel atıksu arıtma tesisinde çalışıyorum fakat çökeltimde çamur kabarması problemim var ve bir türlü çözemiyorum.tesiste havalandırma havuzu olarak oksidasyon hendeği var onun peşine son çökeltim yapısı ve deşarj hattı yapılmış. giriş suyu değerlerim koı:440 boı:260 t.azot:120 t.fosfor:11 havalandırma mlss:1880 havalandırma havuzu hacmi:476,2 f/m oranını...