Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atıksuların yeraltı sularının beslenmesinde yeniden kullanılması

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Burak ACAR tarafından paylaşıldı.

1. Burak ACAR

Burak ACAR CMNet Üyesi

Atıksuların yeraltı sularının beslenmesinde Yeniden kullanılması konusunda bilgi sahibi olan yardımcı olabilir mi acil bilgiye ihtiyacım var

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Deşarj edilecek atık su ile yer altı sularının beslenmesinden mi bahsediyorsunuz?

Bu ise buna yönetmeliklerde izin vermez mühendislikte. Yer altı suyuna hasbel kader az temizlenmiş bir suyun deşarj edilmesi yıllarca çözülemeyecek bir çevre sorununa dönüşecektir.

Fatma Sena bunu beğendi.
  3. Burak ACAR

Burak ACAR CMNet Üyesi

Bu uygulama su anda Türkiye'de yapılmıyor ama yapılmasına olanaklar sağlanacak atıksu arıtma tesislerinden çıkan deşarj suları ile yeraltı sularında tuzluluğun azaltılması zenginleştirilmesi çalışmalarına gidiliyo bu konuyla ilgili bi sunumumuz var o yüzden burdan yardım istedim hocam

Atıksuların yeraltı sularının beslenmesinde yeniden kullanılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Deri Sanayinde Kromun Geri Kazanılması ve Üretimde Yeniden Kullanılması

Deri Sanayinde Kromun Geri Kazanılması ve Üretimde Yeniden Kullanılması Deri sanayisi suyun en fazla kullanıldığı sanayi kollarından biridir. Türkiye’deki deri sanayiinde günde ortalama 600 ton deri işlenmektedir. Bir ton ham deriyi işlemek için yaklaşık olarak 20-80 m3 suya ihtiyaç vardır. Türkiye’deki deri sanayinde ham deriyi işlemek için gerekli su miktarı 50-65 tondur. Dolayısıyla deri...
  2. Evsel atıksuların yeniden kullanımı

Merhaba arkadaşlar, bitirme tezim de '' Evsel atıksuların yeniden kullanımı'' konusunu aldım. Hem bilgi ve içerik olarak hem de araştırma olarak yardımcı olursanız çok sevinirim.
  3. Yeraltı sularının geçtiği jeokimyasal evrimler

Yeraltı sularının geçtiği jeokimyasal süreçlerine ekteki sunumdan ulaşabilirsiniz.
  4. Yürürlükte Yeraltı sularının kirlenmeye ve bozulmaya karşı korunması hakkında yönetmelik

YERALTI SULARININ KİRLENMEYE VE BOZULMAYA KARŞI KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 07.04.2012 Resmi Gazete Sayısı: 28257 Amaç Bu Yönetmeliğin amacı, iyi durumda olan yeraltı sularının mevcut durumunun korunması, yeraltı sularının kirlenmesinin ve bozulmasının önlenmesi ve bu suların iyileştirilmesi için gerekli esasları belirlemektir. Kaynak : Mevzuat Bilgi Sistemi
  5. Endüstriyel atıksuların yeniden kullanılması

herkese iyi günler bitirme ödevi için yardım istiyorum endüstriyel atıksuların yeniden kullanım alanları sektörel olarak araştırmam gerekli (örneğin metal endüstrisi kağıt endüstrisi gibi...), temiz üretim teknolojisi bu konularla ilgili bilgisi olanlar var mı ?