Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

autocad 2007 komut sorunu

Konu, 'AutoCAD ve AutoCAD Civil 3D' kısmında Hazel Candan tarafından paylaşıldı.

1. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

komut geçersizliği eskiden herhangi bir problem yoktu şimdi 2 sayfa açıkken birinden diğerine copy paste yapılmıyor cut paste yapılıyor. nasıl çözerim bu sorunu? autocad 3 kere falan sildim geri yükledim hala sorun var!

sorun.jpg

2. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Komutla değil de seçili alanda sağ tıklayıp "Copy with Base Point " ile yaptığınızda sorun çıkıyor mu yine ?

3. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

virüs kaynaklı bir sorun, bilgisayarınızı güncel virüs programınız ile taratın sorun çözülmez ise bilgisayarınızda "acad.lsp" komutunu tüm sistem ve gizli dosyalarınızda aratın ve bulduklarınıızı silin. c /program files/ autocad dosyası içerisindeki "support" dosyasında "lisp" yazanların tümünü silin ("acadapp.lsp" 'i kesinlikle silmeyiniz) daha sonra autocad'i tekrar başlatınız.

4. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

Sanırım virüs var birden çıktı sinir oldum base point işe yaramıyor qrafiqer'in dediğini yapıcam bakalım :(

support" dosyasında "lisp" yazanların tümünü silin ("acadapp.lsp" 'i kesinlikle silmeyiniz) support'da iki dosyada yok zaten :(

5. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

klaveyeden komut yazınca zaten diğer sayfaya atmıyordu önceden de sağ tıkla yapıyordum ama artık onuda yapmıyor anlamadım gitti :(

6. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

" dosyalar gizli olabilir "
    ayrıca,

ekteki dosyayı indirin ve daha sonra autocad’e bu lispi yükleyin.
    Bu lisp autocad ana lisp dosyasına kendi temizleme döngüsünü ekleyecek ve her dosya açıldığında dosya açılan klasördeki "acaddoc.lsp" dosyalarını temizleyecektir.

autocad komut satırına "appload" komutunu girin. Dosyayı seçin ve "Load" tuşuna tıklayın. Yükleme penceresini kapattığınızda lisp otomatik olarak çalışır ve autocad klasöründeki lisp dosyalarından kötü amaçlı komutları siler.

Ekli Dosyalar:

7. Murat Erdem

Murat Erdem Genel Yönetici

Şunun için sormuştum sağ tuş olayını. Sağ tuş işe yarasaydı Edit menüsünden kısayol atamasına göz at diyecektim ama qrafiqer dediği gibi virüs'e benziyor. İşinin yarım kalmaması açısından alttaki kodu "lsp" uzantılı olarak kaydedip Appload ederek geçici olarak çözüme kavuşabilirsiniz.

Kod:
    (defun c:c()(command "select" "auto" pause)
    (command "copy" "p" "" "m")(princ))
    (PRINC " Lispi çalıştırmak için komut satırına 'c' yazınız ")
    İyi Çalışmalar..

8. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

2 seçenek var: birincisi, dosyayı sadece ilk seferde mi yükleyeyim, ikincisi, yoksa açılan her dosya ile mi yükleyeyim? Şimdi ben bunu hiç bir zaman yükleme diye nerede söyleyeceğim? autocad kurup açtığımda gelen ilk sayfa sanırım bundan kaynaklanıyor çok da anlamıyorum ama nerden çıktı durup dururken?

9. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

şimdi benim pc ofisin ana pc'si herkes ağdan bana bağlanıyor ve ortak klasörden çalışıyoruz. Herkesin bir projesi var bu programla silersem çalışmalar giderse feci olur? Sanırım ilk önce yedekleme yapıcam bu riske giremem şu anda. Ama denicem başka yolu yok sanırım.

10. qrafiqer

qrafiqer CMNet Üyesi

verdiğim eki dosyaya bir defa yüklemeniz yeterli olacaktır.

11. Hazel Candan

Hazel Candan CMNet Üyesi

virüs diğer arkadaşlara da bulaşmış ve bazı çizimlerimde tarih oldu malesef :( bilgisayarcımızı çağırdım :) Herkese teşekkürler yinede

autocad 2007 komut sorunu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Excel 2007 uygulama dosyaları

Arkadaşlar aşağıdaki linkte Excel 2007 kullanmaya başlayan yada yeni öğrenenler için son derece faydalı excel sample dosyaları var.. [SIZE="2"][COLOR="Red"]İNDİR İYİ ÇALIMALAR
  2. Ohsas 18001:2007 baş denetçilik kursu

28 EKİM-1 KASIM 2009 tarihlerinde yapılması planlanan OHSAS 18001:2007 Baş Denetçilik eğitimine ait detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Diğer eğitimlerle ilgili bilgiye (www.ybm.com.tr ) adresinden ulaşabilirsiniz. Kurs ile ilgili detaylı bilgiyi 0-212 547 31 00 / 415 08 14 nolu telefondan öğrenebilirsiniz. KURS HEDEFLERİ OHSAS 18001 Denetim Tekniklerinin Aktarılması...
  3. Office 2007 için PDF eklentisi..

[FONT=Arial Narrow][COLOR=#990000]Bu eklenti ile office 2007'de farklı kaydet özelliğine Acrobat Reader (PDF) ve XML Paper Specification (XPS) olarak farklı kaydedebilme özelliğini office 2007'ye entegre edebiliyorsunuz. . [FONT=Arial Narrow][COLOR=#990000] [FONT=Arial Narrow][COLOR=#990000]İYİ ÇALIŞMALAR
  4. Office 2007 Service Pack 2

Merhaba Arkadaşlar, Office 2007 nizi güncellemek mi istiyorsunuz ? Her seferinde aynı güncelleştirmeleri yüklemekten sıkıldınız mı ? Office 2007 Service Pack 2 Buyrun Linki : [COLOR="Red"]INDIR