Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avea mobil imza..

Konu, 'Diğer Sistemler' kısmında İpekszksn tarafından paylaşıldı.

1. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar, mobil imza başvurusunda bulunacağım. Fakat günlük kullandığım hat Avea.. Mobil imza konusunda ise Avea'nın çok da başarılı olmadığını duydum. Bu konuda bana bilgi verebilecek birileri var mı? Avea mobil imza kullanan ve sorunları olan varsa buradan düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..Teşekkürler...

Özge Sungur bunu beğendi.
  2. Kezban Özer

Kezban Özer CMNet Üyesi

Geçen yıl Avea nın mobil imza hizmeti yoktu yeni mi başlamışlar.Sadece Turkcell de var diye biliyorum.

3. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

Avea'da varmış, internetten araştırdığıma göre turkcell için de şikayetler var.. hal böyle olunca acaba elektronik imza mı alsam diye düşünüyorum..

4. Kezban Özer

Kezban Özer CMNet Üyesi

Ben Turkcell mobil imza kullanıyorum bir sorun yaşamadım;)

5. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

Teşekkür ederim bilgi için :)

6. Turkcell mobil imza iyi

Özge Sungur ve İpekszksn bunu beğendi.
  7. gülay

gülay CMNet Üyesi

turkcell hiç sorun çıkarmadı

Özge Sungur ve İpekszksn bunu beğendi.
  8. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

teşekkür ediyorum arkadaşlar, elektronik imza da aklıma yattı. turkcell ve elektronik imza arasında karar vereceğim :)

9. Yasemin Kocabey

Yasemin Kocabey CMNet Üyesi

Bana araştırma yaptığım zamanlar elektronik imza daha cazip gelmişti şu anda da elektronik imza kullanıyorum. Memnunum tavsiye de ederim ama tabi ki tercih size kalmış. Mobil imzayı daha da kullanışlı bulabilirsiniz.

10. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

teşekkür ederim tavsiye için. elektronik imza daha sorunsuz oluyor sanırım, sorun yaşamaktansa flash'ı her yanımda taşımayı tercih ederim :)

11. Yasemin Kocabey

Yasemin Kocabey CMNet Üyesi

Ben de flash'ı yanımda taşımayı tercih etmiştim :). Mobilde de sorun olmuyor sanırım onu kullanıp memnun olanlar da var tercih sizin:)

İpekszksn bunu beğendi.
  12. Tansel Özçelik

Tansel Özçelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Sistem olarak elektronık ımza da % 88 oranın sorun yasıyoruz. Nıtekım 04.07.2013 tarıhınden ıtıbaren elektronık ımza kullananların buyuk bır bolumunde sorun yasamaktayız. Ama mobıl ımza istikrarlı ve e-izin sistemi en uyumlu calısan e ımza modelıdır.

13. Bayram Yolcu

Bayram Yolcu CMNet Üyesi

bende daha yeni mobil imza için türkcell'e başvurdum ama evraklrımız eksik dedi bu yüzden şuanda hizmet veremediklerini söylediler. Aveya da sordum aylık 25 tl gibi bir ücretinin oldugunu ve faturalı bir hattın olmasını gerektiğini belirttiler. hizmeti şuan aktiv olarak veriyorlar. NOT:ayrıca haTtı yeni almaya kalkışırsanız 3 ay gibi bir süre mobil imza hizmetinden yararlanamıyabilirsiniz de dedi

14. Birgül Bakanoğlu

Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

Ben turkcellin mobil ima hizmetini kullanıyorum ayda tarifeye ek 5 TL kesiyorlar. Şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım ama elektronik imza alırsanız sürekli yanınızda taşımanız gerekiyor ve bilgisayara gerekli flash ayarlarının yapılması gerekiyor. Ben bundan dolayı sorun yaşarım diye mobil imzayı tercih etmiştim.

15. İpekszksn

İpekszksn CMNet Üyesi

şimdi kararsız kaldım.. hattım avea olduğu için herşeyde olduğu gibi mobil imzada da sıkıntı çıkaracağını düşünüyorum. Hat taşımak ve mobil imza alma işlemleri de 1-2hafta sürecek.. elektronik imza daha rahat olacaktır diye düşündüm.. teşekkür ederim.

avea 4,80TL/ay gibi bir tarife ile mobil imza hizmetini sunuyor diye biliyorum. 25tl biraz fazla değil mi?

anlıyorum, turkcell hatta sahip olsam bir an bile düşünmezdim :) flash belleği bilgisayara taktığımızda eğer elektronik imza için gerekli olan programlar bilgisayarda yüklü değilse yükleniyor demişlerdi.. teşekkür ediyorum..

16. Gülşah Hayden

Gülşah Hayden CMNet Üyesi

mobil imzayla ilgili bir sorun daha eklendi :) izinlisans@csb.gov.tr ye ilettim.. iyi çalışmalar diliyorum

17. Tansel Özçelik

Tansel Özçelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Arkadaslar mail yoluyla cevabı vermısler hata sızden kaynaklanıyor :) ıyı calısmalar

18. Gülşah Hayden

Gülşah Hayden CMNet Üyesi

sorun halloluyor :) tşkler tekrar

Tansel Özçelik bunu beğendi.
  19. Bayram Yolcu

Bayram Yolcu CMNet Üyesi

doğru olabilir tamamen ordaki görevli personelin dediği buydu bana :)

20. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bende aveada mobil imza kullanmak istedim, mobil imza uygulması kağıt üzerinde vardı. işlemleri yaptırdım 8gb lık kart aldım noterden gerekli belgeleri hazırladım başvuru yaptım sonrası işkence bekle ki mobil imza açılacak yok sorun vardı yok yazılım güncellleniyor falan filan sonunun gelmeyeceğini düşünerek elektronik imza aldım. Ancak yazdıklarım 2 sene önce şimdi durum nedir bilmiyorum ama değiştiğini hiç sanmıyorum en azından aveaya güvenmiyorum.

Avea mobil imza.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. mobil imza

mobil imza için turkcelle başvuru yaptım beni tekrar arıyacakları numara turkcell numaram mı olucak yoksa onla verdiğim diğer numara mı bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim (yoksa ikinci tel almam gerekçek:).
  2. mobil imza

arkadaşlar mobil imzamı aldım...:) PEKİ ŞİMDİ NAPICAM NASIL KULLANICAM BİRAZ BİLGİ LÜTFEN.
  3. E. imza veya Mobil imza kullanımı

Herkese selamlar... Çevre görevlisi sertifikası alıcağım bu E-imza veya mobil imza sahibi olan arkadaşlarımız sizce hangisi daha kullanışlı incelediğimde, yıllık ücretli olanlar var , avea ve turkcelde ama kullanış olarak hangisi daha avantajlı daha rahat ve kullanımı nasıldır?
  4. Mobil imza

Arkadaşlar imza atmaya çalıştığımda 2 gündür böyle bir sorunla karşılaşıyorum, bu sorunu yaşayan ve bilgisi olan var mı?
  5. E-İmza ve Mobil İmza Sorunu Hk.

E-çevre izinlerinde e-imza yada mobil imza sorunu yaşayan arkadaşlar, yeniden deneyebilirler mi, sorunun çözülmüş olması lazım. İyi Çalışmalar Dilerim.