Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayakkabı imalatı.Ek1? mi Ek2 mi?

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Gülçin Bozkurt tarafından paylaşıldı.

 1. Gülçin Bozkurt

  Gülçin Bozkurt CMNet Üyesi

  Danışmanlığını yapacağım ayakkabı malzemeleri imalathanesinde; solventli yapıştırıcı,selulozik tiner,boya vs. kullanılıyor.Emisyon ve Gürültü izni alınacak, fakat Ek1'e mi Ek2'ye mi tabi tam olarak emin olamıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
   
 2. Tuğba Gök

  Tuğba Gök CMNet Üyesi

  Cevap: Ayakkabı imalatı.Ek1? mi Ek2 mi?

  Gülçin hanım kullanılan kimsayaslların miktarına göre değşiklik gösterebilir.kapasite raporundaki miktarlara göre değerlendirilebilir
   
 3. Gülçin Bozkurt

  Gülçin Bozkurt CMNet Üyesi

  Cevap: Ayakkabı imalatı.Ek1? mi Ek2 mi?

  Tuğba Hanım,

  Kapasite raporunda kimyasallarla ilgili bir bilgi yok. Firma ayakkabı yan sanayi olarak faaliyet göstermekte olup günde 50.000metre salpa vardola, 50.000metre suni deri, 25 metre örgü deri, 60.000metre biye, 2000metre kösele kaplama yapmaktadır.
   
 4. environ

  environ CMNet Üyesi

  Cevap: Ayakkabı imalatı.Ek1? mi Ek2 mi?

  Kapasite raporunda imalatlarını belirtmişler sadece. Bazı kapasite raporlarında kullanılan malzemeler de oluyor. Siz tesiste kullanılan kimyasalların miktarlarınnı öğrenip Ek-1 ve Ek-2 nin 5. maddelerine bakarak hangi maddelerden ne kadar kullanıyorlarsa ona göre 1 veya daha fazla maddeyi eklersiniz.
   
 5. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Cevap: Ayakkabı imalatı.Ek1? mi Ek2 mi?

  Kapasite raporunda yıllık tüketim kapasitesi yada yıllık kullanılan hammadde miktarının yazdığı tablo olması lazım. Oradan kullanılan hammade miktarını görebilirsiniz.
   
Ayakkabı imalatı.Ek1? mi Ek2 mi? konusuna benzer içeriklerimiz
 1. kapı ve pencere aksesuarı imalatı yapan tesisler

  alüminyum ve plastik kullanarak kapı ve pencere aksesuarı yapan firmalar ÇKAGİLHY 'in hangi maddesine tabidir?
 2. Poliüretan ayakkabı tabanı geri kazanım tesisi

  İmalat atığı olarak oluşan Poliüretan ayakkabı tabanının geri kazanımı ya da bertarafı ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. Atık kodu ne olabilir? Yakmaya mı gönderilmeli yoksa geri dönüşümü yapılabiliyor mu? Ben pek bir bilgiye rastlayamadım.
 3. Asansör imalatı yapan firma

  Hangi deşarj standartlarını sağlamalı ?
 4. Çelik burunlu ayakkabı

  Arkadaşlar kullanılan güvenlik botları ,çelik burunlu ayakkabıların uçlarındaki çelikleri alan bu ayakkabıları değerlendirebilen bir firma arıyorum. Ayakkabılarda ağırlıklı olarak çelik burun, kauçuk ,sentetik taban ve deri vardır. Firmamızda çok fazla çıkmaktadır.
 5. Eksantrik ve hidrolik pres imalatı yapan firmalar

  Eksantrik ve hidrolik pres imalatı yapan bir firma için ÇED raporu hazırlayacağız.ÇED yönetmeliğine göre bu tesis EK-II Sanayi Tesislerine mi tabidir? Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.