Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayşe filibeli-Arıtma çamurlarının işlenmesi

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

1. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Ayşe filibeli-Arıtma çamurlarının işlenmesi

Kitabın tamamını vermemiz etik değil fakat ilgili birkaç bölümünü isteyenlere verebilirim..

2. Cem Yılmam

Cem Yılmam CMNet Üyesi

Üretkenliğine,çabana ve paylaşımlarına çok teşekkürler Can kardeş.

3. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

tşk ederim ;) bundan keyif alıyorum ben.. umarım faydalı oluyoruzdur...

4. chemicalboy

chemicalboy CMNet Üyesi

Arkadaşlar Can arkadaşımız heralde askerdeymiş Ayşe Filibeli hocamızın kitabından elinde olan var mı?

5. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Evet askerde, ancak türkçe kitap paylaşımı forum sitemizde etik kuralları gereği yasaktır Fatih bey.

6. schenkal

schenkal Misafir

Bu kitaba acilen ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

----------------------------------------------------------------
    Forumumuzda e-mail adresi paylaşımı yasaktır. Paylaşımlar mailinize gelecekse forum neden var ki. Ayrıca lütfen kimse Türkçe kitap paylaşımı yapmasın. Maksimum 20-30 TL olan bir kitabı wareze düşürürsek bu faydalı kitapların devamı gelmez. -Fatih Özcan

7. Esma Trhn

Esma Trhn CMNet Üyesi

Merhaba, kitabı bulamıyorum yayınevinde yok mail atıyorum mail de gitmiyor. Yardımcı olabilecek olan var mı?
    nerede bulabilirm? Acilen yazarsanız cok sevinirim..

8. Yagmur_

Yagmur_ CMNet Üyesi

kitabı ancak dokuz eylül üniversitesi kütüphanesinden edinebiliyorsunuz. orda bağlantınız var ise satın almakta sorun yok 7 tl gibi bi ücreti var ama deü kütüphanesi harici yayınevlerinde yada kitapçılarda yok.

9. Orhan Kaan Türk

Orhan Kaan Türk CMNet Üyesi

Ayşe Filibeli ve Hikmet Toprak ın kitaplarını neredeyse her üniversitenin çevre mühendisliği bölüm kütüphanesinde bulabilirsiniz. Bu kitaplar olmazsa çevre mühendisliğide olmaz.

10. Esma Trhn

Esma Trhn CMNet Üyesi

Teşekkür ederim ben de kütüphaneden bulmuştum zaten ama ben ömür boyu benim olacak kitap arıyordum:) sağolun..

Çok teşekkürler yardımınız için..

çoook teşekkürler yardımınız için..

11. superjax

superjax CMNet Üyesi

kitabı dokuz eylül yayınlarına sordum ve bitti yanıtını aldım. Bu kitabı edinmek istiyorum elinde fazla olan varsa satın alabilirim.

12. Esma Trhn

Esma Trhn CMNet Üyesi

Ben ünv. kütüphanesinde bulmuştum, satın alamadım bulamadığım için.

13. Can Avşar

Can Avşar Genel Yönetici

Arkadaşlar kitabın orjinalini bulabilen varmı? Piyasa da bulunmuyor. Pc ortamında elimde mevcut ama yayımı ve paylaşımı uygun değil..

Zehra Yenideniz ve Fatih Özcan bunu beğendi.
  14. Zehra Yenideniz

Zehra Yenideniz CMNet Üyesi

Can bey Ayşe Filibeli- Arıtma Çamurlarının İşlenmesi kitabından ufak bir bölüm istesem :)

15. Fikret Şan

Fikret Şan CMNet Üyesi

Günaydınlar;Bahsettiğiniz kitabın mevcudu yok,fakat sanırım bu dökümanlar size yardımcı olabilir.İyi çalışmalar.

Ekli Dosyalar:

16. Serdar BOZ

Serdar BOZ CMNet Üyesi

nihai bertaraf yöntemlerindeki termal yötemler olan 207. sayfadan 219. sayfaya kadar olan bölümü verebilirmisiniz ?

17. Tuba CAN

Tuba CAN CMNet Üyesi

@Can Avşar İstenilen bölümün paylaşılabileceğinden bahsetmişsiniz.Bana kitabın 3. bölümü olan oluşan arıtma çamuru miktarının hesabı lazım .Paylaşabilmeniz mümkün mü acaba

Ayşe filibeli-Arıtma çamurlarının işlenmesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Arıtma çamurlarının stabilizasyonunda uçucu kül kullanımı

Bu çalışmada, arıtma çamurlarına ilave edilen alkali karakterli uçucu külün çamurun fekal koliform içeriği üzerindeki etkilerinin ortaya konması amaçlanmıştır. Ayrıca, hazırlanan çamur-uçucu kül karışımlarının indikatör bakteri sayılıarında kurutma süresince meydana gelen değişimler izlenmiştir. Çalışma sonuçları %40, %80 ve %120 (kuru ağirlık bazında) oranlarında eklenen uçucu külün yalnız...
  2. Arıtma çamurlarının stabilizasyonu

Atıksu arıtma tesislerinden çıkan tüm çamurlar mevcut ekoloji üzerinde olumsuz etkiler oluşturma potansiyelindedir.Ekolojik bozulmayı engellemek için de arıtma çamurlarının uygun şekilde bertarafı gerekmektedir.Çamurun bertaraf edilebilmesini sağlamak için önce çamurun belli niteliklere ulaştırılması şarttır.Bu sebeple uygulanan alternatiflerden biri de arıtma çamurlarının stabilizasyon...
  3. Arıtma çamurlarının kontrolü sunumu

Arıtma çamurlarının kontrolü sunumu
  4. Arıtma çamurlarının durumu

Arkadaşlar benim merak ettiğim şu endüstriyel bir tesisten çıkan çamurun analizini yaptırdıktan sonra hangi kategoride olduğuna göre benim bu çamuru işletme içerisinde muhafaza etmemi sağlayan kriterlere hangi yönetmelik,taslak v.b. bakmalıyım.? Tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliğinde bu konuda özellikle depolamayla ilgili birşey bulamadım. Yani ben şunu öğrenmek istiyorum filtre pressten...