Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Azot duşlama sistemi ve kivilcim tespit cihazi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında celalettin türkmen tarafından paylaşıldı.

1. celalettin türkmen

celalettin türkmen CMNet Üyesi

Atıktan türetilmiş yakıt (ATY) hazırlama tesislerinde çevre lisansı başvurusunda bulunacak işletmelerin sağlaması gereken fiziki şartlar listesinde 6. maddede yazan 'Çalışma ortamında kıvılcım tespit cihazı, herhangi bir patlamaya karşı kullanılacak azot duşlama sistemi veya muadili cihazlar istenmektedir. Kıvılcım tesit cihazı ve azot duşlama sistemi veya muadili cihazı nerden temin edebilirim ve bu cihazla sistemler hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? İnternette azot duşlama sistemi yada muadili cihazlar hakkında en ufak bir bilgi bulamadım.

konu hakkında yardımcı olabilecek biri yok mu? :(

2. Orhan Şeker

Orhan Şeker CMNet Üyesi

Bölgende bulunan Çevre İl Müdürlüğüne danışman uygun olabilir. Daha sonrasında bu iş ile uğraşan bir kaç firma dolaşıp onlardan bilgi alabilirsin bence tabi iyi niyetli insanlarsa :)

3. celalettin türkmen

Malesefki bölgemde bulunan il çevre heyetinin en ufak bir fikri yok. Zaten en şaşırdığımda o oldu beni denetleyecek insanlar bakacakları bazı fiziki şartlardan bir haber :/

Orhan Şeker bunu beğendi.
  4. Kadriye Yıldız

Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

Profesyonel yangın sistemi yapan firmalar bilir. İl Müdürlüğünün yardımcı olabileceğini sanmıyorum. Biz tesis için araştırma yaptık yangın sistemi ile birlikte yaptıracağız.

5. celalettin türkmen

kadriye hanım biraz daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

6. realastala

realastala CMNet Üyesi

ADİCOS Hot SPOT 256 T Kullanabilrsin.

7. Kadriye Yıldız

Kadriye Yıldız CMNet Üyesi

Bildiğiniz gibi tebliğde bir açıklık yok, bakanlığı aradım onlarda yuvarladı. Biraz araştırma yaptım ciddi veri elde edemedim. Kıvılcım cihazı kırıcılar ve depolanan ürün üzerine konulması gerekiyormuş. Yangın sistemi ile beraber yangın firmalarına yaptıracağız. Teklifleri aldık bekliyoruz.

8. celalettin türkmen

azot duşlama sistemi nedir peki? bunu bulamadım aslında ben

bu cihazı nerden temin edebirim? bide patlamaya karşı kullanılacak bir sistem bulmam lazım. bu konu hakkında bilgisi olan var mı?