Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baca emisyon ölçüm firmalari

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında cisg tarafından paylaşıldı.

1. cisg

cisg CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Firmamıza ait bacaların emisyon ölçümü yapılacaktır. Bu ölçümleri yapan ve hatasız rapolayan bildiğiniz bir firma var mı ? Lütfen bu konuda yardımcı olur musunuz ?

Saygılarımla,
    cisg

Zafer Yaman bunu beğendi.
  2. Hüseyin Hanlı

Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

Elinsan Çevresel Deney Laboratuvarı- Bursa

3. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Çalıştığım firma yapıyor bunu. Bizzat ben yapıyorum ölçümleri :)

tayfun aydın bunu beğendi.
  4. SenayKS

SenayKS CMNet Üyesi

Aşağıdaki linkten ilinizde/yakınınızda bulunanları tespit edebilirsiniz:

http://laboratuvar.cevre.gov.tr/yonetim/sorgu.asp

Fatma Gül Es, bll_2081 ve mrtdlc bunu beğendi.
  5. Gonca Çamlı

Gonca Çamlı CMNet Üyesi

Konçev ile irtibata geçebilirsiniz. Tubitak ta yapıyor.

6. nzafer

nzafer CMNet Üyesi

Bizde yapıyoruz parametlerin çoğuda kapsamımızda mevcut. Siteyi incele istersen fiyat teklifinin oluşturulması, parametrelerin belirlenmesi gibi konularda yardımcı olmamı istersen özelden yada mail ile bana ulaşabilirsin.

http://www.aritsan.com/
    danismanlik@aritsan.com

7. Mustafa Sadık Gürler

Mustafa Sadık Gürler CMNet Üyesi

Önceki çalıştığım seramik fabrikasında emisyon ölçümlerimizi yaptırmıştık Barem Çevre'ye fiyat alıp değerlendirirsiniz isterseniz.

http://www.baremcevre.com/

Tunç Bozkurt bunu beğendi.
  8. Hakan Bedel

Hakan Bedel CMNet Üyesi

Tüm parametrelerde yeterliliğimiz bulunmaktadır.İsterseniz ayrıntılı referans listemizi de talep edebilirsiniz.
    www.escem.com.tr

9. Zafer Yaman

Zafer Yaman CMNet Üyesi

Merhaba
    Baca emisyonlarında sınır değerin aşılması ve gaz koku ve voc gibi gazların tutulması gerekmesi halinde
    Bacalar ile ilgili Sorununuza göre, Islak veya Kuru tip çözüm önerisinde bulunabiliriz. iletişim kurmanız halinde
    yardımcı olabileceğimizi bildirir iyi çalışmalar dilerim.

10. AliSimsek

AliSimsek CMNet Üyesi

Zafer Bey, Emisyon ölçümlerinizde bizde yardımcı olmak isteriz.İyi çalışmalar www.envirocevre.com

Zafer Yaman ve Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
  11. Tuğba Yeşil Ağca

Tuğba Yeşil Ağca CMNet Üyesi

Enviro çevre ile bir çok konuda çalıştık ve çok başarılılar ve çok yardım ettiler.

Zafer Yaman bunu beğendi.
  12. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

13. Şahin Kartal

Şahin Kartal Misafir

14. AliSimsek

AliSimsek CMNet Üyesi

Teşekkürler Tuğba Hanım

Tuğba Yeşil Ağca bunu beğendi.
  15. morgul

morgul CMNet Üyesi

merhaba;
    danışmanlığını yaptığımız lisansını almış bir firmamızın teyit ölçüm zamanı geldi.emisyon ölçümü yapan firma baca bilgilerini vs istemiş firma göndermiş. Ancak daha önceki emisyon ölçümünden sonra bir cihaz alınmış ve bir baca daha eklenmiş. bu baca bilgisi ölçüm yapan firmaya verilmediği için o bacanın ölçümü yapılmamış. bu cihaz alındığı zaman il müdürlüğüne bilgi verilmiş, kapasiteyi yönetmelikte belirten oranda etkilemediğini belirten bir yazı yazmış il müdürlüğünden. Şimdi (karışık oldu biraz ama) o baca için ölçümün yapılması yeterli midir? yoksa İl Müdürlüğüne baca ile ilgilide bilgi verilmesi mi gerekiyordu.

16. DEMET AKMAN

DEMET AKMAN CMNet Üyesi

merhaba,

baca için ölçümü yaptırmak zorundasınız, bir daha ki ölçüm döneminde hepsini tek rapora ekletebilirsiniz, ama şimdi ayrıca bir rapor ile ölçüm yapıp değerlerin sağlanıp sağlanmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. il çevrenin bu ek bacadan haberi varsa , ölçümden sonra ayrıca bilgi vermenize gerek yok bence(bu hangi il çevre olduğuna göre de değişebilir tabii) herhangi bir denetim olduğunda, biz size bacayı söyledik haberiniz vardı, al işte bu da ölçümü dersiniz, konu kapanır. ama tabi sadece bilgi verme için özet raporunu ekine koyarak üst yazı ile sunsanız da olur, tercih meselesi.. zaten ölçüm yapan lab. il çevreye ölçüme gideceğini söylüyor çünkü,

17. morgul

morgul CMNet Üyesi

ama o bacaya ait valilik tespit raporu yok mesela ..raporun ekine konuyor ya ..gerek şartmıdır valilik tespit raporu

18. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Bu gibi durumlar için son yapılan SKHKKY'de değişikliğe gidildi ve emisyon raporu formatından Valilik Tespit Raporu çıkarıldı;)

19. mehmet küçük

mehmet küçük CMNet Üyesi

Konçev yasin bey bu konuda iyidir.