Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baca gazindan metal geri kazanimi

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Canan Çırakoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Canan Çırakoğlu

Canan Çırakoğlu CMNet Üyesi

Bu konuda araştırma yapıyorum. Elinde bu konuyla ilgili döküman olan var mı ? Yada ne tavsiye edersiniz?

2. furkandemir

furkandemir CMNet Üyesi

Bildiğim kadarıyla elektrokimyasal yöntemlerle metal geri kazanımı yapılabiliyor. Su için böyleydi. Benim tez konum elektrokimyasal yöntemlerle atıksu arıtımıydı. Orada baca gazıyla ilgili de modülleri görmüştüm. GYTE'de Prof.Dr. Anatoli DİMOGLO Bey var. Mail atarsanız yardımcı olur diye düşünüyorum. Bana çok yardımcı olmuştu.

3. Canan Çırakoğlu

bende bir ulaşmayı denerim.Teşekür ederim

4. Tolga Gül

Tolga Gül CMNet Üyesi

http://www.marzinc.com.tr/Baca Tozu.pdf

Ayrıca Befesa firmasının bir yatırımı var İzmir'de ÇED raporunu bulabilirseniz yararlı bilgiler edinebilirsiniz yada internet sitelerini bir inceleyin

Canan Çırakoğlu bunu beğendi.
  5. Canan Çırakoğlu

bu baya bir işime yarayacak gibi duruyor.Bunun üstünden araştırmaya devem edeceğim..İlgilenenler olursa diye buraya da yüklüyorum...

Ekli Dosyalar:

A_K Özalp bunu beğendi.
  6. Canan Çırakoğlu

BEFESA İZMİR yada BEFESA İSKENDERUN yatırımlarının çed başvuru dosyalarını nerden bulabilirim acaba bi bilginiz varmı ?

7. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

Merhaba,
    İşinize yarar umarım..
    İyi çalışmalar

Ekli Dosyalar:

8. Canan Çırakoğlu

çok teşekür ederim.

9. Ali Çarboğa

Ali Çarboğa CMNet Üyesi

Baca tozları ve içeriğindeki metaller ile ilgili filtreler yapıyoruz ve bununla ilgili birkaç demir çelik ile görüşmemiz oldu . yardımcı olmak isterim ama knuyu tam olarak bilmek gerekiyor.

Baca gazindan metal geri kazanimi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atık yağ geri kazanımı

atık yağların geri kazanımı hakkında yaptığımız bir sunu örneğidir.
  2. Baca gazı tozundan çinko geri kazanımı

Arkadaşlar Merhaba, metal ergitme ocaklarından çinko içerikli baca gazı tozu çıkıyor. bu çinko geri kazanımının nasıl yapılabileceği ile ilgili bilgiye ihtiyacım var.
  3. Tahta palet geri kazanımı

Tahta palet geri kazanımı yapan bir firma lisans almak istiyor.Ancak yapı kullanım izni yok(2004'ten sonraki bir yapı) ve kapasite raporu yok.Bu firma lisans almak için nasıl bir süreç izlemelidir?
  4. Atık yağ filtreleri geri kazanımında oluşan yağlı kağıtların geri kazanımı

Atık yağ filtreleri geri kazanımında oluşan yağlı kağıtların atık kodu ve lisanslı tesis arayışındayım, konu hakkında bilgisi olan arkadşaların yardımlarını bekliyorum.Herkese iyi çalışmalar.
  5. Metal geri kazanımı trakya-kocaeli

Merhabalar, benim atık geri kazanımı dersi kapsamında metal geri kazanımıyla ilgili bir sunum ödevim var. Araştırma yaptım fakat yeterli değil çok kaynak ve bilgi eksikliği yaşamaktayım. Proses hakkında elinde döküman sunum veya önerebileceği kitap olan birileri varsa ve yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Ayrıca metal geri kazanımı yapan bir fabrikayı ziyaret etme, genel bilgi alma...