Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Baca yüksekliği

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında Merve Kübra tarafından paylaşıldı.

 1. Merve Kübra

  Merve Kübra CMNet Üyesi

  Merhabalar;
  Çalışmakta olduğum gıda üretimi yapan firmada;üretim bodrum katta ve dışarıya tek çıkışımız ortam havalandırması baca çıkışları. Çevre Müğdürlüğünden yazılan yazıda baca boylarının SKHKKY ne uygun hale getirilmesini istemişler. Bu baca çıkışların da bodrum kat çatı olarak baz alınarak mı 1,5 m yükseltilmeli? Yoksa bina 4 katlı ve bacalar bu dört katın üzerinde 1,5m olacak şekilde mi yapılandırılmalı? Ortama herhangi bir gaz çıkışımız yok sadece çalışma ortamındaki havayı dışarı atıyoruz. bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.
   
 2. Derya Efe

  Derya Efe CMNet Üyesi

  Merve hanım o dört katın üzerindeki çatının tepe noktasından 1,5 m yüksekte olmalıdır.
   
Baca yüksekliği konusuna benzer içeriklerimiz
 1. baca yüksekliği hesabı

  arkadaşlar hava kirliliği kontrolünde SOx ve NOx gazları için yönetmelikteki sınır değerlerin altına indirilmesi için yapılan baca yüksekliği hesabıyla ilgili elinde not bulunan var mı?
 2. baca yüksekliği

  mrb arkadaşlar,çalıştığım tesisin bacaları tesisin yan tarafında bunları tesisin üstüne almamız gerekli, bacanın yüksekliği ne kadar olmalı?birde filtremizin bir tanesi tesis dışında bunun için ne yapmam lazım?
 3. Havalandırma baca yüksekliği

  Arkadaşlar merhaba İş Güvenliğiyle ilgili sebeplerden ötürü tesisimizde oldukça fazla sayıda havalandırma bacaları yaptırılmış. Ben işe girdikten sonra bu bacalara baktığımda boylarının aşağı yukarı 0,5 m yüksekliğinde olduğunu ve bazılarının yağmurdan etkilenmesinler diye emisyonu atmosfere yatay biçimde verecek şekilde yapıldıklarını gördüm. Proseste ısıl gücü belli olan bacaların ne...
 4. Baca yüksekliği

  kırma eleme tesisinde tuz tutma ünitelerindeki baca yüksekliği 1.5 şartı varmıdır.
 5. İçten yanmalı motorlar (jeneratörler) için egzost çıkışı baca yüksekliği

  Herkese merhabalar; Tesiste Jeneratör odasında yer alan bir jeneratör için egsozt gazı çıkış borusunun bina yüksekliğinin 1 veya 1,5 metre yüksekliğine kadar uzatılması şartı var mıdır? "ENDÜSTRİ TESİSLERİNDEN KAYNAKLANAN HAVA KİRLİLİĞİNİN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ" 'ni incelediğimde şöyle bir ibare mevcut; İçten yanmalı motorlar: İçten yanmalı motorlar aşağıda belirtilen ateşleme...