Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bakalım kaç tane dürüst var...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında o_gencoglu tarafından paylaşıldı.

?

madem ÇEVRE MÜHENDİSİSİN ne kadar MAAŞ alıyorsun

Anketin kapanma tarihi 26 Ekim 2012.
  1. 800 den düşük yoktur sanırım

oy sayısı 0
    0,0%
  2. 800 - 1000

10,3%
  3. 1000 - 1500

34,5%
  4. 1500 - 2000

24,1%
  5. 2000 - 3000

20,7%
  6. 3000 - 4000

3,4%
  7. 4000 üzeri

6,9%
  1. o_gencoglu

o_gencoglu CMNet Üyesi

Kimler Dürüst olacak bu konuda merak ediyorum

2. Canan Mete

Canan Mete CMNet Üyesi

durum o kadarda kötü değil sanırım :)

3. zuhal54

zuhal54 CMNet Üyesi

hımm iyiymiş :) ama arkadaşın dediği gibi ne kadar dürüst olundu tartışılır:)

4. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Tam uyan yok ama işaretledik yakın bişiler. :)

5. zuhal54

zuhal54 CMNet Üyesi

tabi deneyime göre de değişir bu durum.yeni mezun sanmıyorum okadar alsın.allah bereket versin arkadaşlar :)

Asiye Aksoy bunu beğendi.
  6. o_gencoglu

o_gencoglu CMNet Üyesi

vay arkadaş... :)

hımmmm anladım ben farklı bi sektördeyim...

İzmirde çalıştım Mersinde çalışıyorum bir çok ilde danışman arkadaşlar var fabrikalarla iç içeyim :)

bu maaşları alanları görmedim ben be helal olsun....

devlete girmeye ihtiyaç yokmuş gerçekten :) ben bıraktım davamı!

7. zuhal54

zuhal54 CMNet Üyesi

istersen bir de iş sağlığı uzmanlığı belgesini al belki bu miktarları yakalarsın :) sanırım arkadaşlar öyle yapmış yada maaş günü muhasebe departmanında çalışanlara eter koklatmış da olabilirler:):))

Zehra Doğan bunu beğendi.
  8. MÇK

MÇK CMNet Üyesi

Aslında şehir,sektör ve tecrübe bazında alt dallara ayırırsak anketi hem daha sağlıklı sonuç verir hem de şehir veya sektör değiştirecek arkadaşlar için piyasa bilgisi olur.

9. o_gencoglu

o_gencoglu CMNet Üyesi

şehir sektör ve çalışma ortamı iş verene kadar maaşı etkileyen birçok faktör mevcut

ulaşmak istediğim nokta insanların maaşları değil DİKKAT ÇEKEBİLMEK

ÇÜNKÜ YAPMAK İSTEDİKLERİM ARASINDA CİDDİ ÇALIŞMA VE BİRLEŞME SÖZ KONUSU

10. Fatih Özcan

Bu ücretler ciddi anlamda değişiklik gösterebiliyor.

Asıl önemlisi bu ücretlerin artma potansiyelinin olduğunun farkına varmak. Üzülerek söylüyorum ki henüz çevre mühendisleri birlik olamamıştır. Bu durumda da yapılan her itiraz ilgili merciler tarafından çatlak ses gibi algılanmaktadır. Düşük ücretle çalışan kimseyi yadırgamak yada yargılamak elbette görevimizde değil haddimize de değil. Sonuçta çalışan kişilerde bu ücretleri istediği için çalışmıyor çeşitli sebeplerden mecbur olduğu için kabul etmek durumunda kalıyor. Faydalı bir şeyler olsun isteniyorsa bu durumun önüne nasıl geçileceği yönünde beyin fırtınası yapmak olacaktır. Tabi gerçekçi ve uygulanabilir önerileri ile.

Evet bu bağlamda önerisi olan var mı?

Melih Coşar bunu beğendi.
  11. o_gencoglu

o_gencoglu CMNet Üyesi

bu durumun önüne geçmek için tek yok BÜTÜN OLABİLMEK

konu ile ilgili birçok koldan çalışma yapmayı deneyeceğim umarım cesur insan sayısı çok az değildir

12. zuhal54

zuhal54 CMNet Üyesi

bildiğim kadarı ile tmmo mühendisler için asgari ücret belirleyecek ve hiçbir firma mühendisi bu ücret altında çalıştıramayacak..diye bir haber okumuştum.ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılır..

13. Fatih Özcan

Bütün olabilmek öncelikli iş bu konuda hem fikiriz benim bahsettiğim bütün olduktan sonra yapılacaklar. Bunlar belirlendiği zaman ne kadar bütünüz o zaman net görebiliriz.

14. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

isg belgemizi de aldık ama pek değişmiyor, yanlış yerde miyim?

15. Fatih Özcan

Doğru Zuhal hanım asgari ücret yönetmeliği var fakat çeşitli sebeplerden uygulanamıyor. Oda en son SGK ile protokol imzaladı bu doğru bir adımdı bundan sonra bazı tespitler kolay yapılabilecek fakat yaptırımlar konusunda endişeliyim.

16. o_gencoglu

o_gencoglu CMNet Üyesi

Bütün olduktan sonra;
    Bilgi yetenek ve becerisine inandığımız insanları söz sahibi yaparak gerekli noktalara direkt ulaşmak, ulaşma sırasında dediğim gibi kesinlikle cesur ve sesi titremeyen arkadaşlar lazım.
    Belirli bilgi birikimine sahip insanları yanımıza alabilirsek, önemli insanlara ulaşabilirsek birçok şeyi çözme imkanımız olacaktır diye düşünüyorum.

17. zuhal54

zuhal54 CMNet Üyesi

mesele belge almak değil ki o belgeyi kullanıyor musun?yani hem çevre müh. hemde iş sağlığı uzmanlığı görevini aynı anda yaparsan zaten maaşın 4bine ulaçmış say:)

18. Funda Saltık

Funda Saltık CMNet Üyesi

evet ikisini birden yapıyorum, yetmiyor kalite işlerine de yardım ediyorum.

19. zuhal54

zuhal54 CMNet Üyesi

ozman siz harcanıyorsunuz o firmada :(

20. Asiye Aksoy

Asiye Aksoy CMNet Üyesi

Belki yaptırımlar konusunda da çeşitli girişimlerde bulunulabilir. Bunun yasal sürecini bilmiyorum ama oda öncülüğünde bir kararlar ve yaptırımlar gibi birşey oluşturulup bu yazıyı birlik olarak kabul ettirebiliriz. Uğraşmak gerekir ama imkansız değil diye düşünüyorum. Bir yönetmelikte bizim için çıksın :)

Bakalım kaç tane dürüst var... konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bakalım okuyabilecekmisiniz!

Bir ignliiz üvnsertsinede ypalın arşaıtramya gröe, kleimleirn hrfalreiinn hnagi srıdaa yzalıdkılraı ömneli dğeliimş. Öenlmi oaln brinci ve snonucnu hrfain yrenide omlsaımyış. Ardakai hfralerin srısaı krıaşık oslada ouknyourumş. Çnükü kleimlrei hraf hraf dğeil btüün oalark oykuorumuşz. Bakın nasıl da düzgün okudunuz, ilginç değil mi?
  2. Kaç tane üniversite okunabilir?:)

merhaba arkadaşlar benim sormak istediğim bir sorum var. ben laborant ve veriner sağlık hekimliği 2 yıllık açıköğretimden okudum. ayrıca biyoloji 4 yıllık okul bitirdim. şimdi ise açık öğretimden başka bir bölüm okumak isttiyorum fakat ne uygun olur nasıl uygun olur hangi bölüm olur bilmiyorum sizce ne yapmalıyım nasıl bir bölüm olur kariyerimde ne etkisi olur siz arkadaşların fikirlerini...