Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bakteri oluşumu

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında orhannbjk tarafından paylaşıldı.

1. orhannbjk

orhannbjk CMNet Üyesi

Klasik aktif çamur yöntemini kullandığımız arıtma tesisinde revize sonrası bakteri oluşumunu nasıl sağlarım.Tesiste laboratuar aktifdeğil herhangi bir deney yapamamaktayım...

2. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

bana göre yakınlarınızda klasik aktif çamur sistemi olan ve verimi iyi olan arıtma tesisinin biyolojik reaktöründen vidanjör ile atıksu çekip tesisinize aşılama yapmak.

Fatma Sena bunu beğendi.
  3. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

ayrıca bakteri yogunlugu ile ilgili iki tane çöktürme deneyi bile yapsanız yeterlidir.

4. TecnoB

TecnoB CMNet Üyesi

Havalandırma Tankına atık suyun giriş debisi içerisindeki kirlilik yükünün değerleri COD. BOİ. AKM Azor, Fosfor değerleri Tabi Birde havalandırmada sağlayabildiğin çözünmüş Oksijen miktarını bilmeden uygun yapıyı sağlasan bile süreklilik olmayacaktır

Bakteri oluşumu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Filamentli Bakteri

Merhabalar, Endüstriyel atıksu arıtma tesisi işletilmesinde herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen filamentli bakteri neden oluşur? Giderilmesi için neler yapılmalıdır? Teşekkürler..
  2. Evsel Atıksuda Köpük Oluşumu

Arkadaşlar kimyasal + klasik aktif çamur prosesi uyguladığımız arıtma tesisimizdeki bakteri tamamen yok oldu. Yeniden bakteri üretebilmek amacıyla evsel atıksuyu bir havalandırma havuzunda endüstriyeli diğer havalandırma havuzuna topladım. Evsel atıksuyla havuzu doldurduktan sonra yeni evsel atıksu girişini endüstriyele bağlayıp diğer havuzda topladığım evsel atıksuyu şekerle beslemeye...
  3. Çamur oluşumu

arkadaşlar merhaba, bir arıtma tesisinde çamur oluşmamasının nedeni nedir acaba? filtre presten direk su çıkıyor, çamur oluşmuyor. kimyasalların konsantrasyonunu mu artırmalıyım yoksa pH değeri ile mi alakalıdır? ayrıca tesisteki her bir ünitede ( nötralizasyon, koagülasyon, ön çökeltme ve lamelli çökeltme) pH ölçümü yapıyorum, deşarj noktasına kadar bütün ünitelerde pH normal ancak lamelli...
  4. Araç yıkama atıksu oluşumu

Günde 20 araç yıkanan bir işletmede ne kadar atıksu oluşur ? Sadece yıkama suyu arıtılacak.
  5. Aktif çamur tesislerinde kabarma ve köpük oluşumu

Çevre mikrobiyolojisi final sınavı konularımdan biri,sizinle de paylaşmak istedim.İyi çalışmalar...