Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bardenpho Prosesi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Mete Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Mete Kılıç

Mete Kılıç Misafir

1) Bardenpho prosesi hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan konu ile ilgili bilgi verebilirler mi?
    Ayrıca, döküman vb. varsa çok memnun olurum.

2) Söz konusu prosesin diğer proseslerden farkı nelerdir; avantajları ve dezavantajlarını bilen var mı?

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

2. Mücahit Topdaş

Mücahit Topdaş CMNet Üyesi

Konuyla ilgili dosya yükledim,gerekli araştırmayı yapabilirsin...

Ekli Dosyalar:

Fatih Özcan bunu beğendi.
  3. Onur Altun

Onur Altun CMNet Üyesi

Bardenpho prosesi ileri biyolojik arıtmanın olduğu kısımdır. burda azot ve fosfor giderimi olur. yani nitrifikasyon ve denitrifikasyon olarların olduğu bölümdür. bu proses atıksuyun cinsine göre modifiye edilebilir genel olarak bütün sistemlerde anaerobik sistemden sonra anoksik, aerobik, anoksik, aerobik diye gider... kademelendirilmesi değişik olabilmektedir atık suyun karekterine göre...

Bardenpho Prosesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bardenpho Prosesi

merhabalar atıksulardaki azot ve fosforun biyolojik olarak birlikte giderim prosesi olan bardenpho prosesi hakkında bilgisi olan var mı acaba? prosesin kinetikleri, özellikleri gibi bilgilere ihtiyacım var da.. yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum :)
  2. Adsorpsiyon Prosesi

merhaba. adsorpsiyon prosesleri ile ilgili proje hazırlıyorum. yardım ederseniz çok sevinirim =)
  3. Scrubber prosesi boyutlandırma kriterleri

Merhaba arkadaşlar, Scrubber boyutlandırmak için Alman standartlarının kabullerine ihtiyacım var. ATV-dvwk standartlarına scribd.com dan ulaşabiliyoruz. Yalnız hangisinde olduğunu bulamadım. Acaba bu konuda bilgisi olan var mı?
  4. Demir Oksit Üretim Prosesi?

Demir Oksit Üretim Prosesi hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar. İş Akım Proses Özeti hazırlayacağım ama kayda değer hiçbir şey bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim
  5. Plastik gazlaştırma sistemleri ve prosesi

Arkadaşlar merhaba, Elinde Plastiklerin gazlaştırılması sistemlerine/prosesine ait yazı, makale, sunum veya başka bir bilgi(tr. eng. farketmez) olan var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler