Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başbakanlık Müsteşarlığı: Belediye sözleşmelilerine kadro yok

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Fatih Közen tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Közen

  Fatih Közen CMNet Üyesi

  Sabah yazarı Nazlı Ilıcak bugünkü köşesinde, daha önce memur olmak isteyen adayların sorunlarını Başbakanlığa ilettiğini belirtmişti. Başbakan Müsteşar yardımcısı makamınca Sayın Ilıcak'a bir cevap verilmiştir. cevaplarda birden fazla konuya cevap verilmiş ancak en net açıklama belediye sözleşmeli personeli için söylenmiştir. Başbakanlık, belediye sözleşmeli personelinin sınavla alınmadığı için kadro alamayacağını açıkladı.

  Nazlı Ilıcak'ın haberi...

  Twitter'dan gelen talepleri Başbakanlık Müsteşarlığı'na göndermiştim.

  Müsteşar yardımcısı Özer Kontoğlu, bir değerlendirme yaptı. Onun açıklamasını aşağıda yayınlıyorum. Top artık siyasetçide. Bir çok haklı talep mevcut. Bunları karşılamak milletin vekillerinin sorumluluğunda.

  Talep: İl özel idare ve Belediye'de çalışan sözleşmelilerin 4b kapsamında değerlendirilip, kadroya geçirilmesi.

  Kontoğlu'nun değerlendirmesi: Belediye Kanunu'nun 49'uncu maddesi kapsamında alınan sözleşmeliler, herhangi bir sınava tâbi tutulmadan, boş olan kadro karşılığında, yıllık akit yapmak suretiyle istihdam ediliyor. 4b kapsamında alınan sözleşmeli personel ise, her şeyden önce KPSS (B Grubu) puan sıralamasına göre istihdam ediliyor ve süreli bir akit yapılmıyor. Bu talep karşılanamaz.

  Talep: Yaş sınırının 35'e çıkarıldığı personel alım sınavlarında, "1 Ocak itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak" şeklinde bir düzenleme talep ediliyor.

  Kontoğlu'nun değerlendirmesi: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun ek madde 40'ında değişiklik yapmak gerekir. Buna da bireysel itirazlar gelebilir. 31 Aralık doğumlular ile, ertesi yıl 1 Ocak doğumlular arasında 1 günlük farktan oluşacak mağduriyetler gibi.

  Talep: Çevre mühendislerine sözleşmeli personel olarak istihdam sözü verildi. Bu vaat gerçekleşmedi.

  Kontoğlu'nun değerlendirmesi: Çevre ve Orman Bakanlığı'nda 2010 yılında toplam 517 adet sözleşmeli personel alınmış olup, bunun 243 adeti çevre mühendisidir. 2011'de 260 sözleşmeli personel alındı; bunun 23'ü çevre mühendisiydi.

  Biz Çevre Mühendislerini ilgilendiren kısımları kopyaladım .devamı http://www.memurlar.net/haber/204309/
   
 2. Lebriz Kuşçu

  Lebriz Kuşçu CMNet Üyesi

  Cevap: Başbakanlık Müsteşarlığı: Belediye sözleşmelilerine kadro yok

  malesef kadroyu alamayacağız.....ümitler suya düştü....bitti bu iş...artık kadro alamayacağız...son açıklama yapılmıştır...belediyede çalışan arkadaşlara geçmiş olsun...
   
Başbakanlık Müsteşarlığı: Belediye sözleşmelilerine kadro yok konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Kadro yapmadan işçileri kiralama dönemi başlıyor

  Kadro yapmadan işçileri kiralama dönemi başlıyor Hükümetin işsizliğe karşı hayata geçireceği Özel İstihdam Büroları tartışma yarattı... Yeni yasa ile bürolar işçilerle geçici iş sözleşmesi yapıp onu rızası olmadan istediği şirkete kiralayacak... İşçi kiralayan işveren, işçiye karşı hiçbir sorumluluk taşımayacak. Muhalefet, Özel İstihdam...
 2. 2011/1 Ataması Kadro Sayıları

  2011/1 Atamasına ilişkin bazı mühendisliklerin kadro sayıları: İnşaat Mühendisliği 545 Elektrik – Elektronik Mühendisliği 340 Makine veya Makine Mühendisliği 240 Bilgisayar Mühendisliği 152 Orman Mühendisliği 110 Jeoloji Mühendisliği 108 Maden Mühendisliği 58 Meteoroloji Mühendisliği 41 Çevre Mühendisliği 40 Kaynak: osym.gov.tr Ben fazla...
 3. Belediye kodları

  merhaba arkadaşlar, bakanlıkla görüştüm bugün ve bana beledıyeler atık ambalaj atıkları ıcın kod almaları gerekıyormus bunun ıcın nasıl bır yol ızlenmelı alan var mı ya da bılgısı olup basvuru yapan var mı hıc? Tüm il çevre mudurluklerı bılgılendırılmıs dendı bana ve kod almalarını ıstedıler. Nasıl olacak bu acaba bakanlık beledıyelere kod almaları ıcın yazı gonderır mı?
 4. Çevre Mühendisi kadro sıkıntısı.

  Arkadaşlar merhaba, http://guncelsinav.amirler.net/kadro-savaslari---iibfliler-makale,6.html yazısında bölümlerin sıkıntılarını dile getirdiklerini söylüyorlar. Bizde Çevre mühendisliği kadrosu konusunda sosyal medyada sesimizi duyursak.. Şimdiye kadar kaç kere duyurduk bir bilseniz diyeceksiniz belki ama yine yeniden olması gerektiğini düşünüyorum.. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 119 kişilik...
 5. Belediye

  herkese merhaba.bazı arkadaslarımız belediyeye yeni başlayacaklarını belirtmiş,iş ile alakalı diğer arkadaslarımızdan yardım talep etmiş.benim merakım ise belediyede ne iş yapıldığından önce belediyelere nasıl girildiği...özellikle belediyeye yeni başlayacak arkadaşlardan ricam konu hakkında bilgi vermeleri..