Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Başımız sağolsun, doçent odasında öldürüldü.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında cilgincevreci tarafından paylaşıldı.

1. cilgincevreci

cilgincevreci CMNet Üyesi

KONYA’da Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Çevre Teknolojisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi 42 yaşındaki Doç. Dr. Celalettin Özdemir, üniversitedeki odasında boğazı kesilerek öldürüldü.

İÇERİNDE KOKU GELİNCE...
    Eşinden 6 ay önce boşanan 2 çocuk babası Doç. Dr. Celalettin Özdemir’den 2 gündür haber alamayan yakınları merak edip gidebileceği her tarafı aradı, bulamayınca da görev yaptığı Selçuk Üniversitesi yetkililerine durumu iletti. Mühendislik Fakültesi’ndeki arkadaşları da kendisini 2 gündür görmediğini söyleyince Alaeddin Keykubat Kampusu Mühendislik Fakültesi binasındaki odasında inceleme yapmak için giden görevliler kapının kilitli olduğunu gördü. Ancak içerden koku geldiğini fark eden görevliler çilingir çağırarak kapıyı açtırdığında Doç. Dr. Celalettin Özdemir’in kanlar içinde cesediyle karşılaşıldı.

BOĞAZI KESİLMİŞ, VÜCUDUNDA BIÇAK İZLERİ VAR
    Polis ve savcı tarafından yapılan incelemede Doç. Dr. Celalettin Özdemir’in boğazının kesildiği ve vücudunda bıçak darbeleri saptandı. Otopsi için cesedi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülen Doç. Dr. Celalettin Özdemir’in cinayete kurban gittiği belirlenirken, katilin bulunması için soruşturma başlatıldı. Doç. Dr. Celalettin Özdemir’in odasında boğazı kesilerek öldürülmesi, Selçuk Üniversitesi’nde öğretim üyeleri ve öğrencileri şoke etti.

PROFESÖRE GÖZALTI
    Doç. Dr. Celalettin Özdemir’i katili olduğu iddiasıyla Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan G.’nin eşi ve Kimya Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet G. gözaltına alındı. Doç. Dr. Özdemir’in cinayetini araştıran polis, Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet G.’nin 2 gündür, fakülteye gelmediği belirlendi. Polis, Prof. Dr. Ahmet G.’nin 2 gündür evinde gitmediği tespit edilince, araç plakasından yola çıkarak araştırma başlattı. Mobese kamerası kayıtlarından Prof. Dr. Ahmet G.’nin, Karatay ilçesinde olduğunu saptayan polis, trafikte seyir halindeyken gözaltına aldı. Poliste ilk ifadesinde cinayeti itiraf etiği belirtilen Ahmet G.’nin Emniyet Müdürlüğü’nde sorgusu devam ediyor.

http://www.milliyet.com.tr/ogretim-uyesi-odasinda-olu-bulundu-gundem-1893042/

Allah rahmet eylesin.

Gülin Ç. bunu beğendi.
  2. Serkan Çiçekay

Serkan Çiçekay CMNet Üyesi

Mekanı cennet olsun.

3. Celalettin hoca üniversitede benim de hocamdı, başımız sağolsun, Allah rahmet eylesin..
    hiç kimseye uygun görülmeyecek bir ölüm şekli.. çok çok acı..
    demek ki herkes birbirinden o kadar habersiz ki bir hocayı öldürüyorlar kimsenin ruhu duymuyor.. çok yazık.. çok üzücü..

4. Aybike Sarıçiçek

Aybike Sarıçiçek CMNet Üyesi

hocam hiç haketmediniz siz bunu,inanamıyorum hala..mekanınız cennet olsun..BAŞIMIZ SAĞOLSUN..

5. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

allah rahmet eylesin :(

6. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Allah rahmet eylesin...

7. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

Allah rahmet eylesin.

8. Kaan Kayral

Kaan Kayral CMNet Üyesi

Allah rahmet etsin çok kötü bir durum :(

9. mkibaroglu

mkibaroglu CMNet Üyesi

Okurken bize abilik yapan mezun olduktan sonra da çayını kahvesini içtiğim saygıdeğer hocam seni özleyeceğiz

10. mustafa iren

mustafa iren CMNet Üyesi

Başımız sağ olsun. Kelimelerim duygularımı ifade etmeye yetmiyor.

Cenaze Namazı, 06 Haziran 2014 Cuma günü, Hacıveyis Camiinde (Üçler Mezarlığının Yanında) Cuma namazına müteakip, Üçler mezarlığında defnedilecektir.

Vatanını, milletini, devletini bu kadar seven bir adama bu yapılmaz.

Aybike Sarıçiçek bunu beğendi.
  11. Huriye Tatlı

Huriye Tatlı CMNet Üyesi

Başımız sağolsun, mekanı cennet olsun.

12. gozdekirbas

gozdekirbas CMNet Üyesi

Sevgili danışman hocam, seni saygıyla ve sevgiyle anıyorum. Mekanın cennet olsun....

13. genç mühendis

genç mühendis CMNet Üyesi

Allah Rahmet Eylesin. Mekanı Cennet Olsun

14. environ

environ CMNet Üyesi

Allah rahmet eylesin:(

15. E.İ.İNCİ

E.İ.İNCİ CMNet Üyesi

Allah rahmet eylesin, çok üzücü..dahada üzücü olan bir şey var ki..iki gündür haber alınamayan kayıp insanlar olduk..kapalı kalan sadece bir odanın kapısı değil..insanlar kendilerini birbirine kapatmışlar. yazık ki..açılmayan kapıların ardında kaybolan insanlığa!

16. Kadriye Yıldız

Kadriye Yıldız CMNet Üyesi