Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Basınçlı gaz tüplerinin kullanımı ve depolanması

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında Özgür Taylan Balcı tarafından paylaşıldı.

1. Özgür Taylan Balcı

Özgür Taylan Balcı CMNet Üyesi

Basınçlı gaz tüplerinin kullanım ve depolanmasında dikkat edilecek önlemler ile ilgili karikatür içerikli bir pano hazırlıyorum. Elimde bir örnek var ama çözünürlüğü düşük ve renksiz olduğu için isteğimi karşılamıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

TÜP KULLANIRKEN BUNLARI YAPMAYIN.jpg

2. ÇASGEMin broşürleri var ben eğitimde kullanmıştım

3. Özgür Taylan Balcı

Evet onları inceledim fakat görsellik bakımından yetersiz olduğu için kullanamıyorum.

4. biraz int karıştırın en mantıklısı tüpleri aldığınız yerden isteyin animasyonlar çoktur aslında

5. Özgür Taylan Balcı

İnternette araştırdım,araştırmaya devam ediyorum işe yarar birşey bulabilirsem burayada yüklerim. Tüpleri aldığımız yerden bulabileceğimi sanmıyorum ama tavsiyenizi dikkate alacağım.

6. Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

Katılıyorum, tüpleri tedarik ettiğiniz firmadan isteyebilirsiniz.

Basınçlı gaz tüplerinin kullanımı ve depolanması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ts 5306 kullanımdaki lpg tüplerinin muayene, deney,bakım ve tamiri

TÜRK STANDARDI TS 5306 Kasım 1987 KULLANIMDAKİ LPG TÜPLERİNİN MUAYENE, DENEY,BAKIM VE TAMİRİ İÇİNDEKİLER 0 - KONU, TARİF, KAPSAM...................................................................................... 1 0.1 - KONU........................................................................................................................ 1 0.2 -...
  2. Basınçlı Kaplar

Basınçlı kaplar ile ilgili sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
  3. Basınçlı Su Testi Risk Analizi

Basınçlı Su Testi Risk Analizi adlı çalışmaya ekten ulaşabilirsiniz.
  4. Tehlikeleri Belirle Oksijen tüplerinin taşınması

Aşağıdaki fotoğraflarda tehlike kaynakları ve bu tehlikelere istinaden ortaya çıkabilecek risklerin tahmin edilerek bulunması amaçlanmıştır. Tehlikeli olabilecek bazı hususlar herbir resim için o resmin altında belirtilmiştir. 19. Oksijen tüplerinin taşınması A ve B işçileri oksijen tüplerini, tüplerin güvenli bir şekilde muhafaza edildiği bölmeden alarak boş olanlarla değiştirmekteler. İşçi...
  5. Basınçlı kaplar ve kompresör talimatları hk.

Risk analizi sonucunda kompresörlerimizin (dizel) ve basınçlı kaplarımızın (hava tankı) üzerinde talimatlar yazısının olmadığı belirtildi dolayısı ile bunları hazırlamam lazım. Elinde hazırda talimat olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Not: Kaplarda kompresörlerde seyyardır....