Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Basınçlı kaplar ve kompresör talimatları hk.

Konu, 'CMNet Forum Arşivi' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Risk analizi sonucunda kompresörlerimizin (dizel) ve basınçlı kaplarımızın (hava tankı) üzerinde talimatlar yazısının olmadığı belirtildi dolayısı ile bunları hazırlamam lazım. Elinde hazırda talimat olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Not: Kaplarda kompresörlerde seyyardır.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kimsede yok sanırım. İş başa düştü işin yoksa otur hazırla şimdi.İncelemeler sonucu tek eksiğimiz bu çıkmıştı ama hakketen sıkıldım bu İSG olayından yangın tüplerinin kontrol kağıtlarına kadar ben hazırladım yaa... :(

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Asıl olan kullandığınız ürünün el kitapcığıdır. Firmayı arayarak iş güvenliği talimatını dahil temin edebilirsiniz, yada el kitapçığına göre siz oluşturabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Teşekkür ederim Fatih bey kompresörler için verdiğiniz talimat;
    3. madedede ufak bir değişiklikle yeterli gibi görünüyor.

Hava tankları içinde bu yeterli olur sanırım. Bunu da buraya eklemiş olalım.

Ekli Dosyalar:

Basınçlı kaplar ve kompresör talimatları hk. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Basınçlı Kaplar

Basınçlı kaplar ile ilgili sunuma ekten ulaşabilirsiniz.
  2. Basınçlı Su Testi Risk Analizi

Basınçlı Su Testi Risk Analizi adlı çalışmaya ekten ulaşabilirsiniz.
  3. Basınçlı gaz tüplerinin kullanımı ve depolanması

Basınçlı gaz tüplerinin kullanım ve depolanmasında dikkat edilecek önlemler ile ilgili karikatür içerikli bir pano hazırlıyorum. Elimde bir örnek var ama çözünürlüğü düşük ve renksiz olduğu için isteğimi karşılamıyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
  4. Ctp ve hdpe basınçlı boru hakkında bilgi

Basınçlı boru sistemleri hakkında bilgisi olan var mı? Dayanıklılık durumları nasıl ? 1. derece deprem bölgesinde hangisinin kullanılması daha iyi olur.