• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bekra beyanı

• Konuyu başlatan Anonim (f397)
  • Başlangıç tarihi
A

Anonim (f397)

Arkadaşlar geçmiş paylaşımlara baktım fakat kafamda tam oturtamadım bu beyanı. tesisim en son 2019 yılında beyan yapmış , normalde kimyasal depolama tank hacimim biri 10 ton olmak üzere 2 adettir. fakat beyanda farklı rakamlar kullanılmış. mesela etil asetat için miktar 1.8 ton yazıyor beyanda.( bildiğim kadarıyla mx tank hacmine göre beyan etmiyor muyuz?) Ve bu beyanda yazan verileri nerden buluyoruz? ec ve cas no msdste yazıyor fakat zararlılık sınıfları, kategoriler ve miktar kısmını nerden bulacağım?)
güncellemem gerekiyor beyanı yardımcı olan olursa çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler.

Etil Asetat' ın "msds" yararlanabilirsiniz, koly gelsin

Ekli dosyalar

• ETIL ASETAT MSDS-2016.pdf
    210.5 KB · Görüntüleme: 26
Fikret ŞanTeşekkür ediyorum. Peki kategoriler diye bir sütun var beyanda , etil asetat için P5b yazıyor. Beyan bunu otomatik mi giriyor yoksa biz mi giriyoruz. nerden bulabilirim. Ve bide benim tank hacmim 10 ton ama beyanda etil asetat 1.8 ton olarak girilmiş. Neye göre giriliyor bu miktarlar? bu konuda bilginiz var mı acaba

Anonim (f397)Merhaba, dediğiniz gibi Max tank miktarı ne ise girilir. Çevre ile ilgili beyanlar, izinler her zaman maksimuma bakar. Güncellemek gerekir. Msds 2. Kısımdaki h kodlarını girerseniz zararlılık sınıfları kendi çıkar ancak bazı ana başlıklarda p5a-p5b-p5c sizin seçmenizi isteyebiliyor. Eğer sistem kendi bı sınıf seçmezse sizin seçmeniz gerekiyor. Bunun için msds'in öncelikle 2. Kısımdaki kategorisine ve bekra ekine bakmalısınız. Gerekirse msds'in fiziksel özellikler kısmına da bakmanız gerekiyor. Kaynama noktası ve parlama noktasına ilişkin bilgiler 9. Bölümde yazar. Miktar bilgilerini de tesis yetkilisinden alabilirsiniz.

Önceki cevapları görüntüle…
Erkan Yılmazİlginiz bilginiz için çok teşekkürler Erkan bey, son olarak aklıma takılan bir şey daha kaldı onu da cevaplarsanız çok memnun olurum, benim tank hacmim 10 ton , fakat 2019da beyan edilirken etil asetat 1,8 ton olarak girilmiş, neye göre girilmiş veri bilmiyorum çok araştırdım ama bi türlü ulaşamadım, sizin bir fikriniz var mı o kısmı araştırayım

enviromentalRica ederim, yardımcı olabildiysem, aklıma bir kaç durum geliyor.

1. O zaman tank olmayabilir, varil vb. ambalajla depolanıyor olabilir. En fazla o kadar stok tutuyor olabilirler 1,8 ton etil asetat 9-10 varile denk gelir.

2. O zaman tankın içinde o kadar olduğu için ya da en fazla o kadar sipariş verildiği o şekilde yapılmış olabilir.

En iyisi beyanı kim yaptıysa ona sormak. Miktarlarda ya da depolanan kimyasallarda bı değişiklik olduğunda beyanı yenilemek gerekiyor. Eski beyana çok bakmayın beyanı yenileyin. Belirli bir zaman dilimi yok her gün bile yenileyebilirsiniz.