Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediye gelişim raporu

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mürüvet Hazel Öztekin tarafından paylaşıldı.

1. Merhaba arkadaşlar,
    Geri kazanım şirketinde çalışıyorum.6 aylık hazırlanması zorunlu olan belediye gelişim raporu hazırlamam gerekiyor elinde örnek olan var mı acaba?

2. gülay

gülay CMNet Üyesi

3. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

gelişim raporu tesis çalışmaya başladıktan itibaren mi yoksa belediye ile sözleşme yapıldıktan sonraki 6 ay içinde mi gönderilmeli

4. alya

alya CMNet Üyesi

bu gelişim raporunu tat larda hazırlıyor mu

5. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

evet

6. alya

alya CMNet Üyesi

belediye ile sözleşmemiz olmasada mı

7. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

işte bu sorunun cevabını bilmiyorum yukarıda yazdığım sorunun cevabı senin sorunun cevabı da olabilir ama belediye ile sözleşme yapılmamışsa atık yönetim planına gerek kalmayacağından gelişim raporuna da gerek kalmaz diye düşünüyorum sonuçta gelişim raporunda belediye ve mahallelerden bahsediliyor

8. alya

alya CMNet Üyesi

evet bende simdi inceledim de yinede bilgi almak istedim

9. gülay

gülay CMNet Üyesi

belediyenin atık yönetim planına dahil olan TAT lar gelişme raporunu hazırlama da belediye çevre koruma kontrol birimine yardım eder aslında TAT lar hazırlamaz ama belediye TAT lardan ister.Tesisin faaliyet zamanı değil belediyeyle sözleşme tarihi esas alınır.Belediye ile sözleşmesi olmayan firmalar gelişme raporu hazırlamazlar.Zaten gelişme raporu hazırlamak TAT ın görevi değildir.

Mürüvet Hazel Öztekin bunu beğendi.
  10. Can bey tesis değil TAT lisanslı bi geri kazanım şirketi, gelişim raporu her sene 6 aydan 6 aya hazırlanıyor da.Yani haziranda hazırlanan gelişim raporu. Sözleşme ne zaman yapılmış bilmiyorum ama eğer senelik yapılıyorsa sözleşme yapıldıktan sonraki 6 ay içindedir.

11. Tijen Canişcioğlu

Tijen Canişcioğlu CMNet Üyesi

6 aylık gelişim raporunu belediye hazırlayacak. Siz belediyeye hangi mahalleler-hangi aşama tamamlandı, ne kadar atık toplandığı ile ilgili rapor veya mail yazabilirsiniz. kaynağında ayrı toplama ile ilgili vatandaşın duyarlılığı, toplama gün ve saatleri, yaşanan sorunlar, alınan önlemlere de yer verebilirsiniz.

Mürüvet Hazel Öztekin bunu beğendi.
  12. Teşekkür ederim Tijen Hanım.

Tijen Canişcioğlu bunu beğendi.
  13. Can Doğan

Can Doğan CMNet Üyesi

Sözleşme mayıs ayında yapıldı o zaman kasım ayında hazırlasak olur gelişim raporunu. Onun haricinde geliim raporlarında okul ve mahallelerde yapılan eğitimlere de yer verilmiş. Biz herhangi bir eğitim vermedik. Eğitim kısmını dahil etmesek bir sorun çıkar mı acaba?

14. Evet kasımın sonuna kadar hazırlarsanız iyi olur. Sorun çıkabilir siz eğitim vermeye çalışın.

15. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar,
    beledıye gelişim raporları , belediyenin kendi çevre bilgi sisteminden mi gönderilecek artık? bu konuda resmi yazan bir belge var mı? aryorum ama bulamadım yardımcı olur musunuz?

16. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

Merhaba evet gelişme raporları belediyenin çevre bilgi sisteminden gönderilmesi gerekiyor. Ankara da bakanlıkta belediyelere yapılan eğitimde Hülya hanım konu ile ilgili detaylı bilgi vermişti. http://www.csb.gov.tr/gm/cygm/index.php?Sayfa=duyurudetay&Id=121 linkteki ekte plan usul ve esaslarında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

17. Evrem Yeşil

Evrem Yeşil CMNet Üyesi

Oncelikle tesekkur ederim fakat online sistrm uzerinden gonderim yapilacaktir gibi bir yazi yok degil mi ;) gozden mi kacirdim yoksa. Sozde herseyi diyorlar ama sonradan kendileride hatirlamiyor;))

18. Gülşah Albayrak

Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

siz yine sitemden bilgileri girin çevre il müdürlüğüne sistemde karşılaştığınız sorunlarla ilgili bir dilekçe verin. en azından yükümlülüğünüzü yaptınız fakat sistemde sorun var. sizden çıksın

Belediye gelişim raporu konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 6 gelişim raporu

selam arkadaşlar yönetim planı geçmiş belediyelerle hazırlanacak olan 6 aylık gelişim raporu örneği lazım 30 ağustos 2009 da ki yönetim planına uygun olan yardımınız için şimdiden teşekkür ederim
  2. Kişisel gelişim u(a)zmanı

“Uzman” sözlükte, “alanında yeterliliği belgeyle ispatlanmış kişi-şahıs olarak” tanımlanıyor. İlk defa ülkemizde kullanılmıştır “kişisel geişim uzmanı” tabiri. Belgesiz uzmanlık nasıl oluyorsa, sayısız kişisel gelişim uzmanı var piyasada. Allah aşkına o kadar kitap ve seminere gidiyoruz, hiç sordunuz mu kendinize? Ne demek kişisel gelişim uzmanı? Bu yazıyı yazmayacaktım. Ancak bu tabiri ilk...
  3. Belediye gelişim raporu

merhaba arkadaşlar; bu ara çok fazla soru soruyorum ama elimde değil aklıma takılıyor :) Allahtan yardımcı oluyorsunuzda hallediyorum. şimdiden de hepinize teşekkür ederim. Şimdi soruma geçiyorum; Belediye gelişim raporunda yaz ve kış aylarına ait çıkan atıklar,ve ambalaj atığı yüzdelik kısımlarını doldururken kendi elimdeki verileri mi dikkate alacam yoksa belediyeden mı temin edecem onları?...
  4. Üniversite genç gelişim

Herkese merhaba tekrardan... üniversite okuyan arkadaşlarda bana katılacak ve bitiren büyüklerimde onay vericeklerini düşünerek şöyle bir konuşma başlatayım istedim.Üniversiteli olmak mühendis adayı olmak günümüz zamnında çok kolay oldu artık üniversite değil kaliteli bir birey olabilmek önemli artık!bu çerçeve de üniversite de gelişim konferansaları ve bu konferanslarda tüm çevre mühendisliği...
  5. Kişisel gelişim

Herkese merhaba tekrardan... üniversite okuyan arkadaşlarda bana katılacak ve bitiren büyüklerimde onay vericeklerini düşünerek şöyle bir konuşma başlatayım istedim.Üniversiteli olmak mühendis adayı olmak günümüz zamnında çok kolay oldu artık üniversite değil kaliteli bir birey olabilmek önemli artık!bu çerçeve de üniversite de gelişim konferansaları ve bu konferanslarda tüm çevre mühendisliği...