Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beyan ve bildirimler (yeni kurulmuş bir sanayi tesisi)

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Tunalper tarafından paylaşıldı.

1. Tunalper

Tunalper CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

2011 yılı sonlarına doğru kurulan bir tesisimiz var.

(1) Tesiste 2011 yılı içerisinde yemekhanedeki bitkisel yağlar dışında UATF ile bir atık çıkışı yapılmamış. Sadece son iki-üç aydır üretim ve boya-badana sebepli oluşan kontamine atıklar (boş kimyasal-boya-tiner tenekeleri, kontamine eldivenler vb.) hala biriktirilmekte.
    (2) Tesiste 2011 yılı sonunda bir ambalaj alımı yapılmış fakat o yıl kullanılmamış, bu ambalajların kullanımına 2012 yılında başlanmış.
    * Tesisin atık ambalaj sistemi ve tehlikeli atık beyanı için kullanıcı kodu-şifreleri alınmış.

Şimdi bu tesisin online beyan ve bildirimlerini nasıl yapacağız?

Benim aklıma gelen:
    (1) Tehlikeli atıklar: Sistemde 2011 yılını "sıfır" olarak geçip, bunu İl Çevre' ye durumu açıklayan bir yazı ile bildireceğiz.
    (2) Ambalajlar: 2011' de satın alınan miktarı sisteme gireceğiz, piyasaya sürülen miktarı "sıfır" olarak geçip, bunu İl Çevre' ye durumu açıklayan bir yazı ile bildireceğiz. 2012 yılı için stokta kalmış gözükecek.

Konuyu İl Çevre' ye sormadan önce size danışmak istedim.

Beyan ve bildirimler (yeni kurulmuş bir sanayi tesisi) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Deri Sanayi Çevre İlşkileri ve Yeni Teknolojiler

Deri Sanayi Çevre İlşkileri ve Yeni Teknolojiler 29 Nisan - 1 Mayıs 2009 ÇAĞRI Çevre; tüm Dünyada en önemli sorunların başında yer almaktadır. Çevrenin korunması toplumların gelişmişlik düzeyleriyle doğrudan ilgili olgudur. Deri sanayi; çevreyi kirleten bir sektör olarak bilinmesine rağmen, deri üretimi ve arıtma sistemleri için yeni teknik ve teknolojilerin geliştirilmesi ve...
  2. Agac sanayi arıtma tesisi sorunu

10 m3/saat debiye sahip arıtma tesisinde asırı camur var kımyasal havuzdan havalandırma ve bıyolojık arıtmaya kadar da giden bi yuzen camur var !! cıkıs suyunda koı yuksek deger de cıkıyor arıtmayla cok ilgilenen olmamış bende yenı aldım sorumlulugu yapmam gerekenler nelerdir şimdılık camur sorununa ön arıtmada dekantör koyduk daha devreye almadık camurun yuzmemesi ve kımyasalda ve...
  3. Yeni atık beyan sistemi

iyi günler Yeni sisteme de tesis kayıtlarını yapıyorum . Ayrıca daha önce sisteme kayıtlı olan firmalarımın tehlikeli atık beyan sisteminden giris yaparak firma bilgilerini güncelle kısmına ulasabiliyorum.Güncelleme sonrasında firma adına iki sekme çıkıyor atık beyanı ve PCB envanteri bu sekmeler eski tüm firmalarda çıkmakta .PCB envanteri ,PCB beyanı olmayan firmada bile çıkmakta bunun...
  4. Türkiye'nin en temiz sanayi tesisi yarışması

Çevresel sorunların önlenmesinde önemli görevlerden biri de sanayi tesislerine düşmektedir. Özellikle çevreye dost üretim süreçlerinin kullanılması, doğal kaynaklarının korunmasına özen gösteren sanayi üretimi hem çevreyi korur hem de ülkenin gelişmesine katkıda bulunacaktır. Sanayii tesislerinin çevreye dost olarak çalışmasının öneminin altını bir kez daha çizmek “Türkiye’nin En Temiz Sanayi...
  5. Yeni Kurulmuş Tesis

Arkadaşlar yeni kurulmuş ve faaliyete geçen ve ÇKAGİLHY Ek-1 Listesinde yer aldığını düşündüğünüz bir tesisin danışmanlık işini aldığınızda nasıl bir yol izlerdiniz?