Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilirkişi Rapor Formatı

Konu, 'Mesleki Deneyimleriniz' kısmında Fulya Ballar tarafından paylaşıldı.

1. Fulya Ballar

Fulya Ballar CMNet Üyesi

Arkadaşlar çevre kirliliği ile ilgili bir konuda bilir kişi olarak atandım ama formatı nedir neler yapılması gerekiyor bilmiyorum.Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Mesajınızı yeni gördüm.Raporun belirli bir formatı yok.Daha önce bende hazırladım verdim ve kabul ettiler.Kopyası mevcut.Sanırım raporunuzu vermişsinizdir.

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Bilir kişi olmanın kriterleri nelerdir?

4. dremre

dremre CMNet Üyesi

selam Ali Osman Bey . ben doğuda bir Toplum Sağlığı Merkezi'ne 2 ay önce doktor olarak atandım. Bölgede Belediyenin uygunsuz çöp dökme alanı olarak kullandığı bir mera mevcut. Savcılık beni bilirkişi olarak atadı ve atıkların çevre ve insan sağlığı üzerine olan etkilerini inceleyip bir rapor hazırlamamı istedi. Ben bölgeyi incelediğimde vahşi depolama alanının Dicle nehrine 1.5 km civarında ve en yakın yerleşim birimi olan köye de yaklaşık 2 km uzaklıkta olduğunu gördüm. Köye giden yolun hemen altındaki vadiye atılan çöpler yakılınca yoldaki araç görüş mesafesini de etkilediği oluyormuş. Sizden ricam, daha önce böyle bir konuda hiç rapor düzenlemediğim için, elinizdeki rapor örneğinden bana da göndermeniz. En azından fikir edinmiş olurum. Şimdiden teşekkür ederim. mail adresim emrebb@gmail.com

5. zuhall

zuhall CMNet Üyesi

Bende daha önce bilir kişi olarak bi davaya atanmıştım. Öncelikle başlık olarak savcılığa hitaben bir başlık attım sonra dava numarası, dava konusu, müşteki, şüpheli olanları yazdım. Daha sonrada dava konusunda kanun yönetmelik genel bilgiler ve kendi kaanatimi yazdım sonuç bölümüne ve bitirdim.Kabul etmişlerdi o zaman

6. Merve Özkan

Merve Özkan CMNet Üyesi

a) Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olmak,
    b) Bilirkişilik yapacağı alanda en az üç yıllık meslekî deneyime sahip olmak,
    c) Affa uğramış, ertelenmiş olsa dahi Devlete karşı işlenen suçlar ile zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs gibi bir suçtan veya kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, gerçeğe aykırı bilirkişilik yapma, yalan tanıklık ve yalan yere yemin suçlarından biriyle hükümlü bulunmamak,
    ç) Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış olmak veya sanat icrasından geçici olarak yasaklı durumda olmamak,
    d) Daha önce kendi isteği dışında bir bilirkişi listesinden çıkarılmamış olmak,
    e) Komisyonun yargı çevresinde oturmak veya meslekî faaliyetini icra etmek,
    f) Başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmamak,
    g) Meslek mensubu olarak görev yapabilmek için mevzuat tarafından aranılan şartları haiz olmak,
    ğ) Mesleğini icra edebilmek için herhangi bir meslek kuruluşuna kayıtlı olmak zorunda olanlar için, kayıtlı olunan meslek kuruluşunun mevzuatına göre bilirkişilik yapabilmek için uzmanlık alanını gösteren sertifika, uzmanlık belgesi, yetki belgesi ve benzerlerinin alınmasının zorunlu olduğu hallerde bu belgeye sahip olmak.

7. Taner Karacaylı

Taner Karacaylı CMNet Üyesi

Bana da gönderme imkanınız olursa çok memnun olurum

tkaracayli@gmail.com

8. Tarık Can

Tarık Can Genel Yönetici

Ali Osman Bey mailden ziyade buradan paylaşırsanız bizler de yararlanırız. saygılar.

9. csinem

csinem CMNet Üyesi

Çevre ile ilgili bilirkişi rapor formatı ve örneği gönderebilirseniz çok memnun olurum. Teşekküler ciklasinem@yahoo.com

Bilirkişi Rapor Formatı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ced icin akustik rapor formatı.

Ced icin akustik rapor formatı.
  2. "KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ" 23-24 Ekim 2009

SAYIN LİSTE ÜYELERİ, Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları gereği Odamız, 2010 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek...
  3. Bilirkişi raporu hakkında

Merhabalar. Ben 2010 Mezunuyum.2 aydır bi kamu kurumunda çalışıyorum..Bilirkişi olarak keşfe gitmem istendi.fakat rapor formatı nasıl olmalıdır.nelere dikkat edilmelidir.pek bir bilgim yok.yardımcı olabilecek varsa sevinirim. şimdiden teşekkürler.
  4. Acil! hastaneler için rapor formatı

merhaba; hastane için (çevre izinleri kapsamında) bir rapor hazırlamam gerekiyor acaba nasıl bir formatı olmalı bilgisi olanlar paylaşabilir mi ?
  5. kamulaştırma bilirkişi eğitimi

Odaların açtığı kamulaştırma davalarında bilirkişilik eğitimleri hakkında bilgisi olan ya da eğitimi aldıktan sonra ne yapılması gerektiği hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.