Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilirkişi raporu hakkında

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ayse_ tarafından paylaşıldı.

1. ayse_

ayse_ CMNet Üyesi

Merhabalar.

Ben 2010 Mezunuyum.2 aydır bi kamu kurumunda çalışıyorum..Bilirkişi olarak keşfe gitmem istendi.fakat rapor formatı nasıl olmalıdır.nelere dikkat edilmelidir.pek bir bilgim yok.yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
    şimdiden teşekkürler.

2. WalkMan

WalkMan CMNet Üyesi

Büyük ihtimalle çalıştığınız kamu kuruluşunda bunun formatı daha önce belirlenmiştir ve/veya örnekleri mevcuttur. İsterseniz arşivlerinize bir göz atın.

3. Eylem Karaca

Eylem Karaca CMNet Üyesi

merhaba hangi konu üzerine bilirkişilik yapacaksınız Ayşegül hanım

4. ayse_

ayse_ CMNet Üyesi

çalışmaya başladığım yerde daha önce hiç çevre mühendisi çalışmamış.o yuzden arşivde böyle bi rapor yok.

bilrkişilik yapacağım konu ise,
    sahil kenarında bir sitede adamın biri tamamen imara aykırı bir ev yapmış.çatı katı olmaması gerekirken çatı katı yapmış, binanın zeminden yüksekliğini attırmış.balkon eklemiş..
    5 komşu da dava açıp bu durumdan şikayetçi olmuş.mimar ben ve tapu kadastro dan bilirkşi olarak gittik.
    benden istenen görüntü kirliliği açısından ne gibi sakıncalarının olduğu.
    komşuluk hukuku yönünden ne etkilerinin olduğu...(bu çevre mühendisinin alanımı?)
    yani benim mühendislik anlamında yönetmeliklere dayandıracağım pek bi konu yok o yuzden nasıl olacak bilemiyorum.

Bilirkişi raporu hakkında konusuna benzer içeriklerimiz
  1. "KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ EĞİTİMİ" 23-24 Ekim 2009

SAYIN LİSTE ÜYELERİ, Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacakların Nitelikleri ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmelik ve TMMOB Kamulaştırma Davalarında Bilirkişi Olarak Görev Yapacak Mühendis, Mimar Şehir Plancılarının Nitelikleri, Belgelendirilmesi ve Çalışma Koşullarına İlişkin Usul ve Esasları gereği Odamız, 2010 yılı bilirkişi listelerini, sadece belge verdiği meslek...
  2. kamulaştırma bilirkişi eğitimi

Odaların açtığı kamulaştırma davalarında bilirkişilik eğitimleri hakkında bilgisi olan ya da eğitimi aldıktan sonra ne yapılması gerektiği hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
  3. Bilirkişi Rapor Formatı

Arkadaşlar çevre kirliliği ile ilgili bir konuda bilir kişi olarak atandım ama formatı nedir neler yapılması gerekiyor bilmiyorum.Bilen arkadaşlar varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
  4. Kapasite raporu hakkında

Danışmanlığını yaptığımız firmanın vekalet ile kapasite raporunu temin etmemiz mümkün mü arkadaşlar?
  5. Emisyon ölçüm raporu hakkında

Arkadaşlar kolay gelsin merhabalar...Danışmanlığını yeni devraldığım tesisin geçici faaliyet belgesi çevre iznini zamanında alamadığı için iptal edilmiş.Ben tekrar gfb sini aldım bu tesisin şimdi izin sürecindeyim aklıma takılan soru ise şu daha önceden bu tesise ait kasım 2012 tarihli emisyon ölçüm raporu mevcut elimizde şimdi gfb iptal edildiği için biz tekrar emisyon ölçüm raporu...