• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Birleşik Denetim

YAĞMUR41

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Uğur Metal
Merhaba ben Geri Dönüşüm tesisinde çalışıyorum bugün Birleşik Denetim var. daha 1 ay oldu işe başlayalı ve pek bişey bilmiyorum nelere dikkat etmeliym yardımcı olur musunuz

Arkadaşlar bu birleşik denetim ortalama ne kadar sürede bir oluyor acaba bilginiz var mı? Yeni çalışmaya başladığım firmada 3-4 yıl önce olmuş, tekrar ne zaman olur acaba merak ettim. Sektörde yeni olunca her şey korkunç geliyor :eek:

Bileşik denetimler için daha öncesinden tesisinize bir yazı gönderiliyor. Denetim esnasında sunmanız gereken belgeler ve bilgilere ilişkin. Ayrıca ekinde bir form yer alıyor. Bu formu da denetim sonunda teslim etmeniz gerekiyor. Kendi tesisimde geçtiğimiz yıl şubat ayında bileşik denetim yazısı ulaştı ve denetim tarihi de kasım ayıydı. Yani hazırlanmanız için yeterli süre oluyor.
[automerge]1582179831[/automerge]
ani denetimler hariç bu arada

Zeynep hanım merhaba, firmaları denetim listesine bakanlık ve il çevre müdürlüğü aldığından dolayı her sene de olabilirsiniz ya da 2 senede bir de olabilir. Birleşik denetim dışında il çevre abi denetimler de bulunabiliyor. Siz çevre ile ilgili herşeyinizi hazırlıklı bulundurun.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
MeyraOlgaç beye sormuşsunuz ama yakın zaman da birleşik denetim geçirdiğim için cevap vermek isterim. Ben acil durum eylem planımı iş güvenliği uzmanımızın hazırladığı planı sundum ayrıca o muafiyet yazılarına da bakıyorlar. Denetiminiz de başarılar dilerim.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
MeyraÜstad merhaba,

İsg için hazırlanan plana bakarak benzerini çevre için hazırlayabilirsiniz. Hava emisyon ve gürültü konularından muaf ise muaf olduğuna dair yazıları isteyebilirler. Siz yine de dosyanız da bulundurun. İl müdürlüğü uygunluk yazısında muaf olunan konular mevcuttur

O zaman sakin olun zaten 4 yıl boyunca mühendislik becerileri ve temel bilgileri aldınız. Kendinize güvenin. Tabi lütfen kelimelerin yazımı konusunda; raporlamada olsun günlük hayatta olsun biraz daha özen gösterin bunu tavsiye ederim tüm mühendis arkadaşlarıma :)

Haklısınız, aslında şu ana kadar bir problem yaşanmamış evraklar mevcut genel anlamda. Yeniden bir çed süreci başladı ve kapsam değişecek sanırım. Kalite denetiminde tabii olduğumuz yönetmelikler ve o yönetmelikler doğrultusunda ne durumda olduğumuza dair bir evrak istemişlerdi. Kapsam belli olduktan sonra bu yönetmelikleri belirleyip oradan neler yapılması gerek vs ilerlesem çok mu uzun bir yol tercih etmiş olurum? Ya da arkadaşların paylaştığı istenen evraklar listesinden kontrol etmek de başlangıç için iyi olabilir sanırım.

arkadaşların paylaştığı listeden başlamanız başlangıç olarak iyi olur,
Dikkat etmeniz gerekenler kapaasite raporu tarihi, sigorta tarihi, acil durum eylem planı tarihi, emisyon veya atıksu ölçüm rapoları varsa tarihlerini kontrol ederek bir sonraki emisyon veya atıksu analiz işlemlerinin tespiti gibi bir dünya iş var şimdiden başlayın siz :)
[automerge]1582182661[/automerge]
Evraklar mevcut ise geçerlilik tarihlerini kontrol edin.

Kapasite raporunu ben hazırlamıyorum, finanstan arkadaşlar hazırlıyor ama takibini yapacağım. Acil durum eylem planı konusunda da, benim ek olarak hazırlamam gerekir mi? İş güvenliği uzmanının hazırlamış olduğu dökümanda kimyasal sızıntı vs ile ilgili bilgiler var ama daha çevreye özel bir şey gerekli olur mu?

Zeynep üstadım, kimyasal dökülmelere karşı isg 'nın hazırlamış olduğu dokümanı baz alarak siz hazırlayabilirsiniz. Mesela döküntü veya sızıntı olması ile ilgili çe re tatbikatı verebilirsiniz.