Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biyogaz

Konu, 'Enerji Kaynakları' kısmında Seçil Sağlam tarafından paylaşıldı.

1. Seçil Sağlam

Seçil Sağlam CMNet Üyesi

Arkadaşlar aramızda biyogaz tesisinde çalışan çevre mühendisi arkadaşımız var mı?

2. superjax

superjax CMNet Üyesi

evet soruyu alalım...

3. gülay

gülay CMNet Üyesi

siz hangi ilde biyogaz tesisinde çalışıyorsunuz.

4. superjax

superjax CMNet Üyesi

soru biogaz hakkında olacaktı ama...

Sena ÇETİNKAYA bunu beğendi.
  5. Bayram Yolcu

Bayram Yolcu CMNet Üyesi

bir soruda ben sorayım biyoreaktörler aracılıgı ile organik atıklardan biyogaz elde ediliyor. bu işlem anaerobik ortamda gerçekleşiyor. bu aşamada anaoribik oratm bakterileri üzerinde toksiik etki yaratabilecek maddeler nelerdir. bir kaç tezde baktım genelde minareller , agır metaller , amonyak ve detarjandan bahsediliyor . bunların dışında sizinde ekliyebileceginiz bir şeyler varmı ve böyle sorunalrla karşılaştınızmı tesisde eger karşılaştıysanız sorunu nasıl fark ettiniz ve ne gibi çözüm yöntemeleri uyguladınız. sanırım bir soruyu geçdi artık kusura bakmayın :)

6. Hilal Tuncer

Hilal Tuncer CMNet Üyesi

Evsel atıkların birlikte biyogaz tesisinde bertaraf edilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

7. Uğur B.

Uğur B. CMNet Üyesi

sayfaya işaret atayımda haberdar olayım

8. ritimsiz

ritimsiz Misafir

eee. biyogaz demiş durmuşuz...

Biyogaz konusuna benzer içeriklerimiz
  1. biyogaz oluşum aşamaları

Biyogaz dersi için hazırladığım sunumdur. hidroliz, asidifikasyon,metan fazını içerir. sınırlayıcı özellikleri ve çalışmalar yer almaktadır.
  2. Biyogaz içerisindeki kirleticilerin arıtılması

Atık su arıtma tesislerinde, arıtma işlemleri sonucunda oluşan arıtma çamurlarının anaerobik yöntemlerle stabilizasyonu; atık bünyesindeki organik madde içeriği ve patojen mikroorganizma konsantrasyonunun azaltılması amacıyla günümüzde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.[1] Biyogaz içerisinde enerji potansiyeli olan metanın enerji seyreltici olan diğer gazlar bulunmaktadır. CO2, H2S ve H2O...
  3. Biyogaz işbaşında

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde, ahıra kurulan sistemle hayvan gübresinden biyogaz üretimi yapılmaya başlandı. Güncelleme: 18:11 TSİ 11 Kasım. 2010 Perşembe Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ömer Hulusi Dede ve Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saim Özdemir tarafından Kayacık Topçu köyünde Salih Özdemir'e ait 10...
  4. Türkiye'de Anaerobik Çürütme (Biyogaz) ve Standartlar?

Türkiye'de Anaerobik çürütme ile ilgili standartları araştırmaktayım ancak birşey bulamadım. Anaerobik çürütme sonrası oluşan gübrenin hangi sınıfa girdiğini bilen var mı? Toprak düzenleyicisi mi, organik gübre mi yoksa standartlarımızda henüz tanımlanmadı mı? Yönetmeliklerde konu ile ilgili neler var? Yüksek lisans tezimi hazırlamakta olduğum için konuyla ilgili arkadaşlar tarafından...
  5. Msw biyogaz tesisi

Merhaba arkadaşlar, 2015 yılından sonra düzenli depolama alanlarına organik atık kabulü yapılmasının önüne geçilmeye başlanacak diye biliyorum. Zaten çoğu şehir entegre sisteme geçiş yapmaya başladı. Böyle tesislerde organik atıkların değerlendirilebilmesi için yakma çok gereksiz ve pahalı gözüktü gözüme. Elde sadece biyogaz ve aerobik kompostlama kalıyor. Özellikle biyogaz sistemleri...