Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

biyolojik azot giderimi projesi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında hiboking tarafından paylaşıldı.

1. hiboking

hiboking CMNet Üyesi

merhabalar,

Anadolu üniversitesi 3.sınıf öğrencisiyim ve Temel işlemler ve süreçler dersi kapsamında biyolojik azot giderimi projesi yapacağız.Akış şeması ve bu akış şemasının nasıl kurulacağını bizim yapmamız gerekiyor ve belirli bi oranda azot giderimi yapmamız gerekiyor.Bu konuyla alakalı bilgisi olan var mı acaba?

Teşekkürler...

Halil İbrahim HACIOĞLU

biyolojik azot giderimi projesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Evsel biyolojik arıtma tesisine aşırı azot giderimi

merhaba arkadaşlar evsel biyolojik arıtma tesisimiz aşırı kirlilik yükü olara azot girişi var projede toplam azot 50 mg/lt olarak kabul edilmiş ama kasım ayından beri 80-130 mg/lt azot girişim var bunu havalandırma havuzumda nitrifikasyon ve dentrfikasyon bölgeriyle oynayarak ve oksijen sıkı bir oksijen takibi yakalarak idare etemeye çalıştım bu güne kadar .ve bunun sonucunda havalandırma...
  2. Evsel atıksu arıtma tesisi azot fosfor giderimi

arkadaşlar bitirme projemde bir ilçenin evsel atıksu arıtma tesisini tasarlıyorum. Klasik aktif çamur yöntemine ilave olarak azot ve fosfor giderimi yapmam gerekiyor. Azot giderimi için kum tutucudan sonra denitrifikasyon ve nitrifikasyon havuzları düşünüyorum.ama fosforda ne tarz bir yol izlemeliyim bu şekilde bir projede çalışan ve ellerinde örnek bulunan arkadaşlardan da yardımlarını...
  3. azot giderimi

Merhaba; Tesisimizin atıksu arıtmasında üretimden gelen tutkaldan kaynaklı olduğunu düşündüğümüz yüksek azot problemi var. Ancak nitrifikasyon ve denitrifikasyon prosesleriyle gideremedik. Farklı bir alternatif olarak ne yapılabilir bu azotu gidermek için bir bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba?
  4. Piston akımlı ve azot giderimi

merhaba arkadaşlar baya bir araştırma yaptım,ben birçok bilgi buldum ve şu anda tam bir bilgi karışıklığı yaşıyorum,benim bulmak istediğim Giriş TKN; 177.5 mg/l Giriş COD ; 35000 mg/l, Debi 595 m^3/gün, şimdi benim öğrenmek istediğim çıkış TKN değerini nasıl buluru piston akımlı reaktörde, ikinci hoş güzel bulduk TKN değerini ve burada oksijen ihtiyacını nasıl buluruz , eyvallah hem tkn hem...