Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boyarmadde içeren atıksular için deşarj stan. belirlenmesi ve arıtım teknolojilerinin araştırılması

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Melih Coşar tarafından paylaşıldı.

1. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Arkadaşlar,

04.11.2013 tarihli Çevre ve Şehircilik Bakanlığı web sayfasında yayınlanan habere göre "Boyarmadde İçeren Atıksular İçin Deşarj Renk Standardının Belirlenmesi ve Arıtım Teknolojilerinin Araştırılması" projesi tamamlanarak bir el kitabı haline getirilmiştir.

Haberin devamına buradan ve dosya ekinden de el kitabına ulaşabilirsiniz.

İyi Çalışmalar,

Ekli Dosyalar:

Boyarmadde içeren atıksular için deşarj stan. belirlenmesi ve arıtım teknolojilerinin araştırılması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Boyar Madde içeren Tekstil Atıksularının Arıtım Alternatifleri

Son yıllarda su kirliliği kontrolü büyük önem kazanmıştır. Alıcı su kaynaklarına verilen boyar maddeler organik yük olarak bu kirliliğin küçük bir kısmını oluşturmaktadır; ancak alıcı ortamda çok düşük konsantrasyonlarda boyar madde bulunması bile estetik açıdan istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle boyar madde içeren tekstil endüstrisi atıksularından renk giderim prosesleri ekolojik açıdan önem...
  2. Atıksu arıtma tesisleri için deşarj izni

paket arıtma tesisleri tasarımı yapıldıktan sonra deşarj izni almak için danışman firmayla anlaşmak mı gerekir yoksa arıtma tesisini yapan firma deşarj iznini alabilir mi? deşarj iznini almak için, çevre izin ve lisanları yönetmeliği kapsamına giren yada girmeyen tesisler için ,ne yapılması gerektiği hakkında bilgisi olan var mı?(danışman firma olmak gerekir mi?)
  3. Boyar madde içeren tekstil atık sularının arıtım tesisi

ile ilgili akım şeması gerekli yardımcı olursanız sevinirim.
  4. Su kaynaklarına deşarj standartlarının üzerinde atıksu deşarj etmek

su kaynaklarına deşarj standartlarının üzerinde atıksu deşarj edersek su kaynağında ve çevrede olabilecek problemler nelerdir bilginize ihtiyacım var sunum hazırlıyacağım
  5. Atıksu arıtım dersinde proje için döküman ihtiyacı

Atıksu arıtım dersinde proje hazırlamamız gerekiyor konuyla ilgili elinde döküman olan pylaşbilir mi? Krom bileşiklerinin üretiminden çıkan atıksu özellikleri, arıtım sistemi akım şeması, akım şemasından yer alan ünitelern tasarımları, tasarlanan ünitelerin özellikleri, ünitelerin yerleşim planı ve maliyeti..