Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Buffalo'ya Pembe Kar Yağdı!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Eki Görüntüle 11764 Bir gıda boyası üretim tesisinde meydana gelen arızayı takiben tesisten atmosfere toz bulutu halinde gıda boyası salıverilmesiyle birlikte, New York, Buffalo'da oturan vatandaşlar karın pembe yağdığına şahit oldular.
  Pembe renkli karın etrafı kaplamasıyla endişeye kapılan Buffalo sakinleri, meydana gelen olayın sağlıklarını etkilemesinden korkuyorlar. Endişeli vatandaşların bilgilendirmesiyle bölgeye gelen Eyalet çevre ve sağlık birimleri yetkilileri, pembe renkli kardan örnekler aldılar.

  Gıda boyası üretim tesisinden verilen bilgiye göre, Perşembe akşamı tesisteki borulardan birisinde meydana gelen kırık sonucu tortu şeklinde 5 libre kadar kırmızı boya (No. 40) serbest kaldı. Tesis yetkililerine göre boya bölgeye rüzgar yoluyla ulaştı.


  Yetkililer tarafndan yapılan açıklamaya göre pembe kar herhangi bir sağlık riski oluşturmuyor. Bölge halkını endişeye sevkeden karın mahalden temizlenmesi için iş bölgeye kar temizleme araçları yollandı.

  Kaynak
   
Buffalo'ya Pembe Kar Yağdı! konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Pembe giyen çok kazanıyor yeşil giyen işe geç kalıyor

  Cotton USA, 1.500 erkek çalışanla gömlek renkleri üzerine bir araştırma yaptı. Çıkan sonuçlara göre pembe renk gömlek giymeyi tercih eden erkekler diğerlerine göre yılda 1.000 dolar daha çok kazanıyor. Araştırmada çıkan bir başka sonuç ise yeşil gömlek giyen erkeklerin işe geç kaldığı, beyaz giyenlerin ise dakik olduğu. Cotton USA tarafından 1.500 erkek çalışanla yapılan bir araştırmaya göre...