• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Buzdolabı Atık kodu

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Merhaba
Bir firmamız ticari tip buzdolabı üretimi yapıyor ve bazen hatalı ürün çıkışı oluyor. Hatalı ürün dikdörtgen şeklinde mutfak rafı büyüklüğünde dışı metal içi de sıvı köpük (izosiyanant madde). Sıvı köpük kurumuş durumda. Firma bu atığı ayırmadan bu şekilde vermek istiyor. Geri kazanım firması tarafından işletmelerinde ayrılsın diyor. Atık kodunu çok aradım ıskarta ekipman diyeceğim ama onlar sanırım elektronik atıkları ifade ediyor. Bana atık kodu bulmamda yardımcı olur musunuz. Bu şekilde birleşik farklı malzemeler içeren ürünü nasıl belirleriz atık kodunu

@surmene1967 çok teşekkürler araştırıyorum

Peki ıskarta ekipmandan kastı elektronik ekipman değil demi? 16 lı kod olunca

Yalnız buzdolabı tamamen bitirildikten sonra çıkan atık değil bu. Sadece köpüğü sıkılmış ve dikdörtgen metalle kaplanmış halini düşünün

17 04 09*Tehlikeli maddelerle kontamine olmuş metal atıkları
[TBODY] [/TBODY]
Atık kodu olarak düşündüm. Şimdi köpük izosiyanant tehlikeli ve onun etrafını muhafaza eden metaller var. Ancak 17li kodlar inşaatla alakalı. Bizim sektörümüz buzdolabı üretimi bu kodu vermem yanlış mı olur

Yani bir atık kodu inşaat atıkları kodu altındaysa ve sektör farklı ise bunu almak doğru olur mu

Ama üretim faaliyetine baktığında benim verdiğim kod uygun.
Arçelik buzdolabı fab. bu konuda kendine izin lisans bile aldı benim dediğim kod da. Resim vs. var mı?