Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çalışma ruhsatı, gsm

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

  1. sdagtekin

    sdagtekin CMNet Üyesi

    Arkadaşlar Merhaba,

    iş yeri açma ve çalışma ruhsatı GSM çed kapasite artırımında değiştiriliyor mu. Çed gerekli değildir projesi için, çed kapasite artırımı yapılıyor, 2. sınıf GSM ruhsatı bulunuyor bunun yenilenmesi gerekiyor mu?

    Bilgilerinizi beklerim teşekkürler.
     
  2. Kağan

    Kağan CMNet Üyesi

    faaliyet konusu değişiyor mu?
     
  3. sdagtekin

    sdagtekin CMNet Üyesi

    hayır sadece kapasite artıyor, ama iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelikte okuduğum kadarıyla kapasite artırımı ile 1. sınıf GSM ekine giriyor iseniz yeni GSM almak gerekli oluyormuş. ÇED ek 2 den kapasite artırımı ile EK1 e geçildiği durumda ÇED alınması durumu gibi GSM de de bir yenileme oluyor anladığım kadarıyla!
     
  4. Kağan

    Kağan CMNet Üyesi

    Ruhsat değişikliği gerektiren haller
    Madde 28- Gayrisıhhî müesseselerde işletmenin faaliyet alanının değişmesi durumunda yeniden ruhsat alınması zorunludur.
    Gayrisıhhî müesseselerin sahibinin değişmesi durumunda, dosyadaki mevcut bilgi ve belgeler esas alınmak suretiyle yeni malik adına ruhsat düzenlenir.
    Gayrisıhhî müesseselerin yeniden sınıflandırılması veya tesiste yapılan bir değişiklik neticesinde bir alt sınıfa geçen tesislerin yeniden ruhsat alması gerekmez. Ancak gayrisıhhî müesseselerin yeniden sınıflandırılmasında yapılan değişiklik neticesinde üst sınıfa geçmiş olan tesislerin bir yıl içinde yeni sınıfa göre açılma ruhsatı alması zorunludur.
     
    Oğuzhan Başıbüyük ve sdagtekin bunu beğendi.
  5. sdagtekin

    sdagtekin CMNet Üyesi

    evet bende bu madde kapsamında değerlendirileceğini düşünmüştüm. o halde ek2 de bir faaliyet kapasite artırımı yaparak ek 1 den başvuru yapıyorsa ÇEd olumlusunu aldıktan bir sene sonra GSM sini de yenilenmiş olmalı.
    Teşekkür ederim.
     
  6. Kağan

    Kağan CMNet Üyesi

    Rica ederim. Dikkat edilmesi gereken, kapasite artımı sonucu, İşyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelikteki sınıfında bir değişiklik olup olmayacağı.
     
    sdagtekin bunu beğendi.
  7. Mahmut Cimşit

    Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

    ruhsat sınıfı enerjik gücünüze göre değişebilmektedir. bu durumda mevcut gücünüzün HP olarak bilinmesi gerekmektedir.
     
    Yusuf Özkır bunu beğendi.