Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çamur miktarı.

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Murat Er tarafından paylaşıldı.

1. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

kimyasal ve biyolojik arıtma sonucunda oluşacak çamurun miktarını nasıl hesaplayabileceğimi gösteren bir kaynak var mı?

2. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

Murat Er bunu beğendi.
  3. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

prof dr ayşe filibeli dokuz eylül hocamın kitabı var arıtma çamurları ile ilgili bulabilirsen onda var eğer acele değilse notları akşam yükleyebilirim

4. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

çok iyi olur yükleyebilirseniz. bulamadım bir türlü.

5. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

iş çıkışı eve gittiğimde yukleyim

6. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

7. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

8. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

koagulant kardesim kusura bakma anca yukleyebildim

9. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

ne diyim umudu kesmiştim bende :) çok teşekkürler.

10. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

ya gerçekten özür olsun kitabı anca bulabildim inş fazla geç kalmamışımdır.

11. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

tekrar çok teşekkür ediyorum. geç olmadı hesplama için halen vaktim var.

12. Ademnba

Ademnba CMNet Üyesi

13. Serkan Kiremitçioğlu

Serkan Kiremitçioğlu CMNet Üyesi

biyolojik aritmada giderilen fosfor miktarini hesaplara katilmasi gerekmez mi? havaladirma havuzu cikisi alum enjekte noktasi oncesi numune alip suzdukten sonra P analizi yapip ona gore alum basilmasi gerekir

14. Murat Er

Murat Er CMNet Üyesi

Öyle yapılması gerekli gibi. Ama amacım kesin olarak çamur miktarını hesaplamak değildi, belli bir değer vardı, çamur miktarının o miktardan daha fazla olduğunu göstermekti amacım.

15. Ş- Demirel

Ş- Demirel CMNet Üyesi

merhaba. 2500 kapasiteli bir arıtma tesisinin günlük oluşan çamur miktarını ( belt pres yada filtre pres çıkışı) yaklaşık olarak nasıl hesaplarız.(yani %15-20 kurulukta bir çamur)

Çamur miktarı. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kuru Madde Miktarı Tayini

Arkadaşlar biyolojik arıtmada kuru madde miktarını (g/L) ölçmem gerekiyor. Okulda hiç ölçmemiştim ve çok fazla bi fikrim yok açıkçası. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz :( Bu tayini nerden bulabilirim acaba :(
  2. Aktif çamur proseslerinde çamur köpürmesi sorunu ve çözüm yolları

AKTİF ÇAMUR PROSESLERİNDE ÇAMUR KÖPÜRMESİ (KABARMASI) SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI Aktif çamur prosesine dayalı biyolojik arıtmalarda yetişen mikroorganizmalar tipik olarak, % 95 bakteri ve % 5 ise yüksek mertebeli canlılardan (protozoa, rotifer, vb.) meydana gelir. Biyolojik arıtma tesislerinde en sık yaşanılan problemler ağırlıklı olarak Çamur Kabarması ve Köpürmedir. Çamur kabarması...
  3. Atıksu miktarı hesabı

endüstriyel atıksu arıtma tesisi projelerinde oluşacak atıksu miktarları kapasite hesabına göre hesaplanması gerekmektedir. Ben hazır beton tesisine ait bir arıtma projesini yapıyorum ama gelecekteki kapasiteyi göz önünde bulundurarak atıksu miktarının nası hesap edileceğini bilmiyorum. Daha doğrusu hazır beton tesisleri için literatür verileri yok elimde. Konu ile ilgili bilgisi olan...
  4. Arıtmadan çıkacak çamur miktarı

arkadaşlar; evsel atık su konulu GFB başvurumda evsel nitelikli atık su arıtma tesisinden çıkacak çamur miktarının hesaplanmasını ve bertarafına ilişkin detaylı bilgi istendi. (Canım il müdürlüğüm benim) :) evsel atık su arıtma tesisinden çıkacak çamurun kabaca hesaplanması konusunda yani şöyle 200 kişilik bir tesisten kişi başı günlük şu kadar çamur çıkar bu çamurunda yaklaşık şu kadarı katı...