Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çamur susuzlaştırma

Konu, 'Arıtma Çamurları ve Bertarafı' kısmında Sabriye Macit tarafından paylaşıldı.

1. Sabriye Macit

Sabriye Macit CMNet Üyesi

çamur susuzlaştırma unitesini tasarlamak için kriterler olan yada bu konuda nasıl yapmam gerektiğiyle ilgili bana yol gösterirmisiniz teşekkürler

çamur susuzlaştırma konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Ölü çamur

merhaba arkadaşlar...uzun havalandırmalı aktif çamur sistemli arıtma tesisinin son çökeltim havuzlarının yüzeyinde topa topa ölü çamur oluşuyor..bu ölü çamurlar dipten yüzeye çıkıyor...fazla yağ oranı vardı, %52 lerdeydi..NEDENi bu olabilir mi?:confused: veya başka hangi nedenle olabilir..çözüm önerileriniz varsa nedir..? yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim..:alkis:
  2. Aktif çamur proseslerinde çamur köpürmesi sorunu ve çözüm yolları

AKTİF ÇAMUR PROSESLERİNDE ÇAMUR KÖPÜRMESİ (KABARMASI) SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI Aktif çamur prosesine dayalı biyolojik arıtmalarda yetişen mikroorganizmalar tipik olarak, % 95 bakteri ve % 5 ise yüksek mertebeli canlılardan (protozoa, rotifer, vb.) meydana gelir. Biyolojik arıtma tesislerinde en sık yaşanılan problemler ağırlıklı olarak Çamur Kabarması ve Köpürmedir. Çamur kabarması...
  3. Arıtma camuru susuzlastırma

tehlıkesız ve bakterıyolojık ozellık gostermeyen arıtma camurları toprakta susuzlastırılabılırmı ? egerkı susuzlastırılabılırse susuzlastırılan bu camur dolgu malzemesı olarak kullanılabılır mı? not: burda camur dıye bahsettıgım uretım prosesınden kaynaklanan suyun cokturulmesınden kalan malzemedır. uretımde kullanılan hammadde cımento ve kuavars kumudur.
  4. Çamur susuzlaştırma/kurutma hk.

ayda ortalama 70 kg yılda 800 kg arıtma çamuru çıkan bir paket arıtma tesisinde (evsel nitelikli biyolojik arıtma tesisi) çamuru susuzlaştırma/kurutma için en uygun sistem sizce hangisidir uygunluk(ekonomik,işletmesi kolay v.b.)
  5. Çamur miktarı.

kimyasal ve biyolojik arıtma sonucunda oluşacak çamurun miktarını nasıl hesaplayabileceğimi gösteren bir kaynak var mı?