Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed izleme takibi

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Burak Dumlu tarafından paylaşıldı.

 1. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bir ÇED kararı verilen projede 6 ayda bir izleme takibi yapılması gerekiyormuş. ( izleme takibinin ne olduğu hakkında hiçbir bilgim yok ) Bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bu hangi yönetmelikte geçer?
   
 2. Nefin

  Nefin Misafir

  Sanıyorum izleme raporlarından bahsediyorsunuz.ÇED Yönetmeliği Beşinci bölümde geçiyor.
  ÇED YÖNETMELİĞİ
  BEŞİNCİ BÖLÜM İzleme ve Kontrol
  Yatırımın izlenmesi ve kontrol edilmesi
  MADDE 18 –
  (3)(Değişik:RG-30/6/2011-27980)Proje sahibi veya yetkili temsilcisi"Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu" kararını aldıktan sonra yatırımın başlangıç, inşaat dönemine ilişkin izleme raporlarını Bakanlığa iletmekle yükümlüdür. Proje sahibi veya yetkili temsilcisi,"Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu" veya "Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir" kararını aldıktan sonra projede yapılacak Yönetmeliğe tabii değişiklikleri Valiliğe iletmekle yükümlüdür.
   
 3. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Bunda altı ay gibi bir kısıtlama yokmu
   
 4. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  ÇED sonrası izleme formu ektedir yatırımın türüne göre 3, 6 , 12 ayda bir izleme yapılabilir.
   

  Ekli Dosyalar:

  Burak Dumlu bunu beğendi.
 5. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Çok sağolun arkadaşlar çok teşekkür ederim.
   
Çed izleme takibi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Sera gazı emisyonlarının takibi hakkında yönetmelik

  Arkadaşlar sera gazı emisyonlarının takibi hakkında bana cok acıl bılgı gerekiyor.Lütfen yardımcı olur musunuz ?yönetmeliğe baktım ama raporlama falan var nasıl bır yol izlemem gerek ? şimdiden teşekkürler...
 2. Atık Taşıyıcılara Uydu Takibi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık taşıyanları uydudan takip edecek. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın uygulayacağı yeni sistemle, atık taşıyanlar artık uydudan takip edilebilecek. Buna göre atık taşıma işlemi yapan firmaların lisanslandırma işlemlerinde Mobil Atık Taşıma Sistemi kullanılmaya başlandı. Ülke geneli lisanslandırma işlemleri ortak bir alanda birleştirildi. Yeni sistem ile...
 3. Yönetmelik değişiklikleri takibi

  Çevre yönetmeliklerindeki değişiklikleri nereden takip ediyorsunuz? Lebib Yalkın'dan mail olarak bildirim geliyor ancak daha derli toplu takip edilen bir site var mı? ISG için www.bilgit.com bildiğim kadarıyla iyi bir mevzuat takip sitesi. Çevre için de kullandığınız benzer bir site var mı?
 4. Çed takibi

  arkadaşlar merhaba; bulunduğum firmada mevcut bir çed var, bunu ile ilgili kapasite raporundaki değişikliğe göre nasıl revizyon yapılıyor?