Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed kapsam dışı?

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında Hilmi Katırcılar tarafından paylaşıldı.

1. Hilmi Katırcılar

Hilmi Katırcılar CMNet Üyesi

yapı kimyasalları üreten bir firmayız çed konusunda kapsam dışı raporu alabilirmiyiz. başvurumuzu nasıl yapabiliriz.

2. Hakan Güngördü

Hakan Güngördü CMNet Üyesi

kısa bir proje özetini yazıp, çed yönetmeliğine göre değerlendirilmesini istersiniz. Başlık ve dilekçe örneğini ek olarak ekledim. Proje özetini yazarken ek olarak tapu, kapasite raporu, işletme belgesi ve 2 adet tesis fotoğrafı eklerseniz tamamdır.

Ekli Dosyalar:

3. Hilmi Katırcılar

Hilmi Katırcılar CMNet Üyesi

hakan bey, firmamız çed gerekli değildir almış, kapasite de artış ve üretim konusunda değişim göstermiştir. bu durumda ne yapmamız gerekir, yapmassak ne olur, yonetmelıkte hangı durumlarda çed yenilenmesi gerekir kısmını bulamadım yardımcı olursanız sevinirm. şimdiden teşekkürler

4. Hakan Güngördü

Hakan Güngördü CMNet Üyesi

çed gerekli değildir yazısı alırken belirtilen kapasiteyi geçtiğiniz ve üretim konusunu değiştirdiğiniz için yeniden değerlendirilmesini istemelisiniz. yapmazsanız ne olur, birileri farkına varana kadar bir şey olmaz... belgeyi almanız sizin için iyi olacaktır. ilerleyen zaman da kapsam içine girerseniz bir önceki kapasite raporunuzu çed belgelerinizi incelemek için isterlerse sorun çıkartabilirler. dosyayı içeri sunun, bir kaç gün içinde memurları tesisinize getirin, 1 hafta içinde yazınız çıkar.

5. Tutku Alper

Tutku Alper CMNet Üyesi

burada bahsi geçen işletme belgesi nedir tam olarak?

6. Nefin

Nefin Misafir

İŞLETME BELGESİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    Tanımlar
    MADDE 4 –
    c) İşletme belgesi: Bu Yönetmelik kapsamındaki işyerlerine, işveren veya işveren vekilinin başvuru ve beyanı üzerine verilen izin belgesini
    ifade eder.

7. Tutku Alper

Tutku Alper CMNet Üyesi

teşekkür ederim. bunu firmanın danışmanı olarak ben mi temin etmeliyim firma sahibinden mi talep etmeliyim

8. Nazan Sarı

Nazan Sarı CMNet Üyesi

violet
    danışman firmaysanız bütün yazışmaları sizin yapmanız gerekir

Çed kapsam dışı? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. ÇED Kapsam dışı belgesi

ÇED Yönetmeliğinin Ek-II 1-a)........(proses kaynaklı atığı ve yan ürünü olmayan sadece karışım yapan tesisler bu kapsamın dışındadır.) Maddesine göre kapsam dışında olan bir işletme için resmi kapsam dışı yazısı alabilmek için izlenmesi gereken yol nasıldır? Bu konuda yardımcı olursanız sevirim. Teşekkürler.
  2. Emisyon kapsam dışı

Merhaba arkadaşlar, Bütün üretimini elektrikle yapan bir firmamız var. Üretimde su da kullanılmıyor. Sadece polyester cipsler eritilerek iplik haline getiriliyor. Sadece ısınma amaçlı 1,7 mw bir doğalgaz kazanı var. Ancak il çevreden gelindiğinde Ek-2 4.8' e soktular. Bu cipsleri reçine olarak kabul ettiler yani. İl uygunluk için başvurduk. Emisyondan girmeme ve kapsam dışı olma ihtimali var...
  3. Çed kapsam dışı ?

Ambalaj atığı geri dönüşüm tesisi çed yönetmeliği ek-1 ve ek-2 listesinde bulunmuyor bunun için çedle ilgili kapsam dışı yazısı almamız mı lazım ? kapsam dışı almak için proje tanıtım dosyası ile mi başvuru yapılıyor bilen var mı arkadaşlar ?
  4. Çed kapsam dışı

Bir tesisimiz için ÇED Kapsam Dışı yazısı almam gerekiyor.. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekir. yrdım edebilirmisiniz
  5. Çed kapsam dışı

Arkadaşlar Merhaba; Paslanmaz boru imalatı yapan bir tesiste; uygulanan kaynak işlemi sonrası, kaynak yapılan bölgeye Pelox adı verilen kremimsi bir paslanmaz temizleyici jel sürüyorlar. Bu temizleme jelinin içinde az da olsa asitlik özelliği var. Sürülen bu jel kaynak yapılan o bölgenin tekrar paslanmazlık özelliği kazanmasını sağlıyor. Jel sürüldükten sonra o bölge önce sert süngerle...