• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çed yazıları

nil_ayy

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi entegre denetimler belli oldu. Benim danışmanlığını yapmış olduğum bir firmam da var içinde ve entegre denetim listesinde ÇED yönetmeliği kapsamında EK-1 görünüyor. Oysa ÇED Kapsamdışı yazısı mevcut ve bu yazıyla da GFB aldılar. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor ?

entegre denetimler belli oldu dan kastınız nedir Nilay hanım, bir bildirim mi yayımlan dı ? ben dikkat etmedim mi acaba:?

Ben Adanadayım da burası için gerçekleştirilecek olan birleşik denetimlerin hangi firmalara hangi tarihlerde olacağı bilgisi geldi bize. Ondan bahsediyorum yani Selma Hanım.

Merhaba,
Kapsamdışı Görüşünüz kaç yılında alınmıştır?
Ayrıca eski ÇED Yönetmeliği'nde kapsamdışı olup, yeni yönetmelik Ek-1 kapsamında mı yer alıyorsunuz, doğru mu anlıyorum?

ÇED Kapsamdışı yazısı 2007 yılında alınmış. sanırım öyle çünkü birleşik denetim listesi yeni olduğu için yeni yönetmelik baz alınıp yazılmış oraya fakat biz bu yazıyla GFB de aldık. Entegre denetimde daha önce bulunmadığım için bu kadar tutuştum açıkçası ya.

Siz tesisinizi üretim konusu ve kapasite bakımından yeni yönetmelik eklerine göre kontrol ediniz ilk aşamada.
Birleşik denetime ilişkin listede sizin ek kapsamınız mı yer alıyor? Genelde firmalar ve denetim tarihleri belirtiliyor.

arkadaşlar çed gerekli değildir verilen bir alan için aynı sınırda başka bir firma ve başka bir faaliyet gelip tekrar çed gerekli değildir alırsa önceden alınmış yere hakkımızı hangi maddeyi kullanarak arayabiliriz çok acil lütfen.. çed gerekeli değildir alınan bir yer için başka bi faaliyet ya a aynı konulu bir faaliyet konusunda yine çed gerekli değildir alınabilir alınamaz gibi bi durum var mı onu elde etmeye çalışıyoruz.

@Melis Kara
Hayır işte listede bizim kapsam yazmıyor. yani firmanın Çed Kapsamdışı yazısı var fakat birleşik denetim listesinde Çed Yönetmeliğine göre Ek-1 görünüyor ki alakası yok yani . Acaba yanlış yazmış olabilirler mi ?