Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bilgi sistemi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında alper sezgin tarafından paylaşıldı.

1. alper sezgin

alper sezgin CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar. Yeni başladığım işyerinde çevre bilgi sistemine kayıt iki kere yapılmış(yeni farkına vardım). Atık beyanı ve atıksu arıtma tesisleri bilgi sisteminin açılması için kullanım başvuru formu il çevre ve şehirciliğe iletilmiş. Beyan sistemi açılacak diye beklerken mart ayındaki bildirim süresi geçmiş. Fakat kullanıcı adı ve şifresini daha sonradan bulduğum önceden açılan sistemde il çevre ve şehircilik tarafından atık beyanı ve AAT bilgi sistemi açılmış ve bu yüzden mart ayı sonuna kadar girilmesi gereken atık beyanı yapılamamış. Bununla alakalı izlenmesi gereken yol? ceza gelir mi? Bir de birinde seveso bildirimi yapılmış diğerine yapılmamış. Ne yapılabilir? yardımcı olursanız sevinirim....

2. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

beyan yapılmamış tarihten itibaren yapmaya başlayın. Normalde cezai işlem var ama siz yapmaya başlayın il çevre müsaade eder.Seveso bildirimi yapılmıssa yapılan sistem üzerinden hareket edin diğer sistemi iptal ettirin.

3. bll_2081

bll_2081 CMNet Üyesi

ÇBS kaydı yapmak için onlineçevreden kayıt başlangıç tıklayarak firmayı vergi no ile arttıktan sonra firmayı buldum.Firma bilgileri doğru seceneğini seçtikten sonra bir form sayfası açıldı. Fakat firma formunu doldururken firma adresi ve ili merkez görünüyor tesis başka şehirde nasıl bir kayıt işlemi yapmak gerekiyor?
    Önce merkezi (ankara) cbs kayıt edip sonra aynı işlemi tekrar tesis olarak mı kaydettireceğim. Birde tesisin henüz TSG mevcut değil acaba bu yüzden mi il seceneğini değiştiremiyorum?

4. Melih Coşar

Melih Coşar Genel Yönetici

Çevre bilgi sistemi, tesisin verilerini Maliye Bakanlığı'ndan çeker. Yani Maliye Bakanlığı'nda mevcut olan vergi no'su hangi adresi gösteriyorsa sistem onu alır. Bu konuyu Maliye Bakanlığı'nın ilgili birimi ile çözebilirsiniz.

İyi Çalışmalar,

5. Meltem OSMANOĞLU

Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

Sizin tesis şubemi acaba? çünkü adres bilgileri Melih beyinde dediği gibi merkez çıkar siz bir sonraki formda şube bilgilerni giriyorsunuz o şekilde hatırlıyorum.
    ayrıca konuyu il çevre ile görüşürseniz ceza uygulanacagını sanmıyorum.

6. Şebnem Mahmude Ayzıt

Şebnem Mahmude Ayzıt CMNet Üyesi

Merhabalar Ben Birşey sorcaktımda. Belediyelerin atık ambalaj sistemi girişleri farlı yerden mi oluyor? Ben kullanıcı kodunu girmeye çalışdığımda harfe tıklar tıklamaz siliyor? Yardımcı olur musunuz lütfen ???

7. Hasan Uzatıcı

Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

önce merkezi ekleyin. en son "tesis ekle" veya tesisiniz yoksa "şubemi tesis olarak kaydet" şeklide seçenek çıkıyor. ordan tesis ekleyiniz.

bll_2081 bunu beğendi.
  8. pre_conception

pre_conception CMNet Üyesi

Çevre Bilgi Sistemi'nde bu uyarı çıkıyor. SGK numarası nereden güncellenecek?

Ekli Dosyalar:

9. Hasan Uzatıcı

Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

Firma İşlemleri>Firma Bilgilerim Güncelle

10. Gizem Sunar

Gizem Sunar CMNet Üyesi

Merhaba, Ek-1 ya da Ek-2 ye tabi olmayan tesisler de Çevre Bilgi Sistemine kayıt olmak zorundalar mı? Kimlerin kayıt olması gerektiğiyle ilgili bir liste var mı?
    Teşekkürler

11. Olgaç Sürmelihindi

Olgaç Sürmelihindi Genel Yönetici

“Çevre iznine veya çevre izin ve lisansına tabi olmayan işletmeler

MADDE 13 – (1) EK-1 ve EK-2 listelerinde yer almayan işletmelerde de çevre izin veya çevre izin ve lisansı kapsamında yer alan ilgili mevzuatta belirtilen esas ve hükümlere uyulması ve emisyon sınır değerlerinin aşılmaması gerekir. Yetkili merci, EK-1 ve EK-2 listelerinde yer almayan ancak ilgili mevzuattaki emisyon sınır değerlerini aşan işletmelerden de çevre izni veya çevre izin ve lisansı alınmasını ister.”
    Çevre izin ve lisans yönetmeliğinde böyle bir madde var ve il çevre müdürlüğü seni kayıt altına alır ve firmanızı takip eder.

Gizem Sunar bunu beğendi.
Çevre bilgi sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı"- Eğitim Duyurusu!

Sayın Yetkili; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 17 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler" ve 24 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi"...
  2. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

[FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
  3. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
  4. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?