Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bilgi sistemi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Tuğba Cabi tarafından paylaşıldı.

 1. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Çevre bilgi sistemine bazı girişler taşınmış.31.03.2011 tarihine kadar kimyasal veri girişi yapılacaktır.Henüz çevre görevlisi belgesini alamadım,işlemleri sürüyor.
  Bilgi sistemine ait kullanıcı adı ve şifre için kurum adına mı kendi adımıza mı şifre isteyeceğiz?Bir de henüz bu belgeyi ve imzayı almadan çevre bilgi sistemi için kod ve şifre talep edebilirmiyim?
   
 2. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  Tugba hanım,

  kurum adına il çevre orman a dilekçe yazın, beyanlardaki kullanıcı adı şifre firmaya aittir ;)

  Aslında Seveso için kullanıcı adı başvurunuzu yaparken, kimyasal envanteri için de yapsaydınız aynı şifreyi ve kullanıcı adını kullanabilirdiniz.
   
 3. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  Peki tüm bildirimler taşındığında hepsi için ayrı ayrı mı şifre girilecek?
   
 4. derya703

  derya703 CMNet Üyesi

  Cevap: Çevre bilgi sistemi

  seveso ve kimyasal envanteri aynı şey değil mi*
   
 5. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  Cevap: Çevre bilgi sistemi

  hayır değil
   
 6. contaminant

  contaminant CMNet Üyesi

  Cevap: Çevre bilgi sistemi

  ben zamanında sadece sevesoya tabi olmamıza rağmen dilekçede yanlışlıkla kimyasal envanteri girişini de seçtiğimden tek şifre ile hepsine giriş yapabiliyordum. fakat muaf olduğumuz bir bildirimin gözükmesinden rahatsız olduğum için bakanlığa email gönderdim. aynı gün kimyasal envanteri girişini kendileri kaldırdılar. bu da demek oluyor ki, eğer kimyasal envanteri girişi de yapmak istiyorsanız bakanlığa email gönderin (ilgili sayfanın altında yazıyordu bu adres) ilgilenirler.
  bir bilgi daha, seveso aslında büyük endüstriyel kazaların kontrolü ile ilgili bir bildirim sistemi iken kimyasal envanteri ise ürettiğiniz veya ithal ettiğiniz bir kimyasalın bildirimidir.
   
Çevre bilgi sistemi konusuna benzer içeriklerimiz
 1. "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı"- Eğitim Duyurusu!

  Sayın Yetkili; UENCO Uluslararası Enerji ve Çevre Teknolojileri Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş. olarak; 17 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre Mevzuatları Kapsamında Yer Alan Yükümlülükler" ve 24 Şubat Cuma (09:00 - 17:00) : "Çevre İzinleri ve Çevre Bilgi Sistemi Kullanımı ve Uygulama Eğitimi"...
 2. Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

  [FONT=book antiqua]Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir; [FONT=book antiqua]BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ; [FONT=book antiqua]http://online.cevre.gov.tr/ adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve...
 3. Atık beyan sistemi ve çevre bilgi sistemi

  iyi çalışmalar.çevre bilgi sistemi ve atık beyanı için kullanıcı kodu ve şifresi almamıza ragmen firmanın girişi yapıldıgı zaman atık beyan formları çıkmamaktadır ne yapmamız gerekir.?
 4. Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

  Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
 5. Çevre bilgi sistemi üzerinden, atıksu arıtma tesisleri bilgi sistemi (aat) sekmesi

  Çevre Bilgi Sistemi üzerinden, Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi Sistemi (AAT) sekmesine, Atıksu arıtma bilgilerini, Atıksu giriş ve çıkış özelliklerini BÜTÜN FİRMALAR GİRMEK ZORUNDA MI?