Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre cezaları

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Erdem Akgül tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

merhabalar;
    çevre kirliliğine neden olan kişi/kuruluşlara uygulanacak cezaları uygulama yetkisi kimdedir,tek başına çevre ve şeh. il müdürlüğü mü yoksa belediye de bunu uygulayabilir mi??
    çevre kanununda cezalarla ilgili her yıl yayınlanan bir tarife var,kirlilik şekli ve tutanağı da mevcuttur..uygulayıcı kim ve nasıl uygulanır..

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Yetkililer il çevre ve şehircilik müdürlüğüne bağlı denetçilerdir. Bunun dışında belediyeler de kendi alanları dahilinde cezai işlem uygulayabilirler.

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Çevre Kanunu diyor ki:

Çevre cezaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. 2011 çevre cezaları

25 Aralık 2010 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 27796 TEBLİĞ Çevre ve Orman Bakanlığından: 2872 SAYILI ÇEVRE KANUNU UYARINCA VERİLECEK İDARİ PARA CEZALARINA İLİŞKİN TEBLİĞ (2011/1) 2872 Sayılı Çevre Kanununun 20 nci maddesinde, kanuna aykırılık halinde uygulanacak idari para cezaları belirlenmiştir. 20/2/2005 tarihli ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu 17 nci maddesinin yedinci fıkrasında...
  2. İl Çevre Orman Müdürlüğü Denetim Cezaları hakk.

Merhabalar, İl Çevre ve Orman Müd.'nün denetim sırasında aldığı numunenin analiz sonucu deşarj limitlerinin üzerinde çıktı. Bu durumda ilk yapacakları iş para cezası göndermek midir? Yoksa daha önce böyle bir sorun yaşanmamış diyerek uyarı ile konuyu kapatabilirler mi? Ben bu konuda bir standart bulamadım, yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler..
  3. çevre cezaları

Çevre İzin lisans kapsamında çevre cezaları gerekiyor. Emisyon, deşarj, gürültü, atık kısaca bütün cezalar. Güncel fiyatları elinde olan varmı
  4. 2012 yılı çevre cezaları

2012 yılı Çevre Cezaları 10.01.2012 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmıştır.Bilgilerinize...
  5. Çevre cezaları cep yakıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla sanayi tesisleri ve diğer faaliyetlere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürürken, çevreyi kirletenlere kanun kapsamında uygulanan cezalar cep yakıyor. Bakanlık, çevrenin korunarak sürdürülebilir kalkınmanın sağlanması, haksız rekabetin önlenmesi ve tasarruf sağlanması için çevre denetimlerini sürdürüyor. Kanun ve...