Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Danışmanlık Hizmetine Başlarken Neler Yapılmalıdır?

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Mustafa K. tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Herkese Merhaba öncelikle.
    Danışmanlık hizmetine yeni başlayacak olan bir firmayız. Sizlere bir sorum olacaktı.
    Benim biraz bilgim var ama daha önce bu işle ilgilenmediğim için emin olmak maksadıyla bilgilerinizi almak istedim.
    Elimizde bir X firması var. Bu firmaya danışmanlık hizmetini vereceğiz ilk başlarken A dan Z neler yapmamız lazım. 1) Sözleşme 2) Online Portala Ekleme 3) Çevre izni vs. gibi.. Yardım edecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Ilk olarak çevre kanunu kapsamındaki yönetmeliklere hakim olmanız gerekmekte.
    Daha sonra müşteriniz olabileceğini düşündüğünüz firmaların bu yönetmeliklere olan uygunluklarını takip etmek durumundasınız.
    Daha bismillah demeden çat kapı kendinize bağladığınız bir firma denetleme geçirecek olursa çevre görevlisi olarak denetleme sırasında işin başında duracağınız için tecrübesizliğin kurbanı olabilirsiniz.

3. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

Teşekkür ederim TALHA Bey. Bunun farkındayım ama benim sormak istediğim. İlk aşamada hangi adımları yapmam gerektiği. Hani yukarı sıraladığım gibi şu şu şu aşamalardan sonra denetmeleme zamanı gelecek zaten.

4. Göksel Kurtuluş

Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

öncelikle hedef sektörler belirlerseniz işiniz daha rahat olacaktır, sektörü aynı olan firmalarda işleriniz benzer olacaktır...
    firmalarınızın prosesleri hakkında ön araştırma yapıp, öncelikle yasal gereklilikleri belirleyin (sadece çevre izni olarak bakmayın, geniş kapsamlı düşünün)

firma ile çalışmaya başladıktan sonra eksiklikleri belirleyip geliştirmeye açık alanları sıralayabilir ve önem sırasına göre çalışmalar yapabilirsiniz

bunları yapabildikten sonra başarı gelecektir...

kolay gelsin...

5. Mahmut Cimşit

Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

mesela bir iç tetkik raporu veya bileşik denetim formatı bulun ve bunun üzerinde çalışma yaparak şekillendirebilirsiniz.

Yasemin Durmuş Cimşit ve cemba82 bunu beğendi.
  6. cemba82

cemba82 CMNet Üyesi

Kesinlikle, daha önce geçirdikleri bir bakanlık denetimi yada iç tetkik size çok yardımcı olacaktır.

7. Mustafa K.

Mustafa K. CMNet Üyesi

İnternetten birkaç iç denetim taslağı buldum ama biraz fazla kapsamlı. yinede sorulacak sorular sanırım örtüşür. teşekkürler

Çevre Danışmanlık Hizmetine Başlarken Neler Yapılmalıdır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hastanede çevre mühendisi ne işlerle ilgilenir, neler yapar yardım lütfen!!!

Herkese selamlar Yaklaşık üç yıldır atıksu üzerine çalıştım ve yakın bir zamanda hastanede çalışmaya başlayacağım.Hastane ortamında çalışmış yada bilgisi olan arkadaşlardan ricam, beni bu konuda aydınlatmalarıdır. İnsanın aklına ilk tıbbi atık, iş güvenliği ve ISO geliyor. Tabi bu yazıldığı kadar kolay olmasa gerek. Deneyimlerini yada bilgilerini paylaşabilecek meslektaşlarıma şimdiden...
  2. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...