Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre düzeni planı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında havva bilgiç tarafından paylaşıldı.

 1. havva bilgiç

  havva bilgiç CMNet Üyesi

  Çevre düzeni planı yapılmasında izlenen yol nedir ? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
   
 2. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Çevre Düzeni Planını bakanlık hazırlıyor, siz göndereceğiniz verilerle bakanlığın plan notuna işlenirsiniz. Artık gösterilen yada asılan bir plan yok, sadece plan notuna işliyorlar.
   
 3. Emine Erdem

  Emine Erdem Genel Yönetici

  birde çevre düzeni planı için bakanlığa harç yatırılıyor.
   
 4. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  Fatih Çoban bunu beğendi.
 5. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Çevre düzeni planı için hangi koşullarda bakanlığa harç yatırılıyor,
   
 6. Emine Erdem

  Emine Erdem Genel Yönetici

  ÇED dosyası hazırlandığında bakanlığa harç yatırılırken son dönemlerde 507 gelir kodu ile ÇDP harcı dekontu istiyorlar..
   
  Arıkan17 ve sdagtekin bunu beğendi.
 7. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

 8. Arıkan17

  Arıkan17 CMNet Üyesi

  Merhaba bir firmamın Çed güncellemesi sonrasında proje yerinin Çevre Düzeni Planı açısından yerinin uygun olup olmadığına dair belediyeden kurum yazısı alınması istenmiş.Bu yazıyı almak için başvuruda hazırlamam gereken evraklar nelerdir.Bide bunun ücreti olduğu söylenmiş burada bu ücret ne kadar olduğunu bilen biri söyleye bilir mi?
   
 9. Hurşit

  Hurşit CMNet Üyesi

  Anladığım kadarıyla faaliyet alanının bulunduğu belediyeden Çevre Düzeni Planına göre uygunluk yazısı isteniyor. Öncelikle ÇDP temini için Bakanlığın sitesinden belediyeden veya İl özel İdare(İl özel idare açıksa tabi) temin edebilirsiniz. Bakanlığın sayfasından alınacak ise http://www.csb.gov.tr/gm/mpgm/index.php?Sayfa=sayfa&Tur=banner&Id=37 adresinden paftasını,plan notunu ve hükümlerini indirin. Halk bankasına 507 gelir kodu ile (muhtemelen tek paftada yer alacaktır proje alanı) toplam 510 tl yatıracaksınız. (dekontun açıklamasına faaliyetın ne olduğu proje yerinde ne yapılıyorsa yazılsın) Dekontla beraber çıktılarını alacağınız 3 parça (pafta,not ve açıklamaları) bakanlığa onaylatın. Onaylı paftaya alanı işleyin/çizin (koordınatları yer alacak sekılde) belediyeye üst yazısıyla sunun.
  Eğer belediyeden alınacaksa ÇDP belediyeye para, İl özel idaresinden ise il özel idaresine para yatırırsınız(muhtemelen mebla aynı olacaktır)
  Ancak burada önemli olan proje alanınız kaç hektar? ve 1/25.000'lik mi 1/100.000'lik mi isteniyor bunu bılıyor musunuz? Çünkü bakanlığın sitesinde 25.000 50.000 ve 100.000 ölçekli ÇDP paftaları mevcut. Belediyelerde ise sadece 25.000lik paftalar mevcut dıye bılıyorum.
   
  Arıkan17 ve hepaistos bunu beğendi.
Çevre düzeni planı konusuna benzer içeriklerimiz
 1. Çevre İle Uyum Planı...

  Merhaba değerli meslektaşlarım. Maden ocaklarında uygulanan çevre ile uyum planı ile ilgili bilgi verebilirmisiniz acaba ?? Yada bu konuyla ilgili döküman varsa paylaşabilirseniz memnun olurum...
 2. Sağlık çevre koruma planı

  sağlık ççevre koruma planı ile lgili elinde dokümantasyon olan varsa paylaşmasını rica ederim.
 3. Çevre izni vaziyet planı

  Arkadaşlar geçici faaliyet belgesinin alımı sırasında istenen belgelerden birisi de vaziyet planı. Vaziyet planını ne şekilde istiyorlar? Bununla ilgili bana geçici faaliyet belgesini almış arkadaşlar örnek bir vaziyet planı(onaylanmış) gösterebilir mi? Çünkü bu konuda sıkıntı çekiyorum acil yardımlarınızı bekliyorum.
 4. Çevre yönetim planı hakkında

  Merhaba uluslararası projelerde kullanılmak üzere çevre yönetim planına ihtiyacım var örnek çalışma yapan var mı ? teşekkürler
 5. Yürürlükte Çevre düzeni planlarina dair yönetmelik

  ÇEVRE DÜZENİ PLANLARINA DAİR YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 11.11.2008 Resmi Gazete Sayısı: 27051 Amaç: Bu Yönetmeliğin amacı, ülkemizin sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel zenginliğin korunarak kalkınma planları ve varsa bölge planları temel alınarak, ekonomik kararlarla ekolojik kararların bir arada düşünülmesine imkan veren, genel arazi kullanım kararları ile bunlara ilişkin...