Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Görevlileri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Özlem Kocaman tarafından paylaşıldı.

  1. Özlem Kocaman

    Özlem Kocaman CMNet Üyesi

    Bir şirkete çevre danışmanlık teklifi verildigimde bana sorulan sorular sunlar oldu.

    1.Ayda 1 denetim oldugunu biliyorm fakat bu şirketle ne kadar zamn calısacagını sordu???
    2.firma olarak bakanlıktan onaylı bir belge veriliyormu diye..

    cevaplarsanız sevinirim
     
  2. WalkMan

    WalkMan CMNet Üyesi

    Ayda 1 denetim diye bir şey yok Özlem hanım. Soruları biraz daha açabilirseniz daha iyi olur. Ayda 1 gün sizin danışman firma olarak orada çalışmanız gereken asgari zaman şartıdır. Siz 1 gün içerisinde gereklilikleri kontrol eder, yerine getirir, raporlarınızı hazırlarsınız. Yetmiyorsa 2 veya daha fazla olabilir. Şirketler çeşitli isteklerde de bulunabilir.
    Bakanlıktan onaylı ne gibi belge kastettiğiniz anlamadım ? Çevre Danışmanlık Firması olmanız için tabi ki bakanlıktan onaylı olmanız gerekiyor. Ancak işletme sahiplerine böyle bir belge gelmez.
     
Çevre Görevlileri konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlileri

    çevre görevlileri bir tesise gittiklerinde neler yapmalıdır ve ayrıca yönetim planı cıkarmaları gerekiyor bu plan nasıl olmalıdır. yardımcı olursanız sevinirim...
  2. E-Çevre İzinleri Destek Hattı Hk. (Danışmanlık Firmaları, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Görevlisi)

    Arkadaşlar E-Çevre izinleri ile ilgili tüm sorunlarınız için yeni iletişim bilgileri; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri Destek Hattı Tel: 0312.586.35.81 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı E-Çevre İzinleri E-Posta : izinlisans2@csb.gov.tr Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Bilgi Sistemi E-Posta: cevre.bilgi@csb.gov.tr Not: Daha önce destek verdiğimiz...
  3. Belediyede çalışan çevre görevlileri

    Arkadaşlar merhaba, Belediyeye ait arıtma tesisleri Ek- 1 e giren ve çevre izni almış arkadaşlar var mı? Ek 1 olduğu için çevre iznini mutlaka çevre yönetim birimi yada çevre danışmanlık firması çevre iznini almalı? Çevre Görevlisi ve Çevre Danışamanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik mdde 7 (3) bendinde belediyeler için en az bir çevre görevlisi çalışması işlemler için yeterliymiş gibi...
  4. Çevre görevlileri vize başvuruları ve eğitim şartı

    "Çevre Görevlisi, Çevre yön. Bir. ve Çevre Dan. Fir. Hakk." yönetmeliğinin 15. maddesinin 2. fırkasında da geçtiği üzere: "(2) Çevre görevlileri tarafından yapılacak vize baş vurularında 17 nci madde gereğince eğitim alındığına dair belgenin sunulması zorunludur." Eğitim almak ve belgelemek zorundayız. Bu eğitimlerden nasibini alan var mı? veya hakkında bilgisi olan var mı?.