Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi başka iş yapamaz maddesi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Merve Yeşildağ tarafından paylaşıldı.

1. Merve Yeşildağ

Merve Yeşildağ CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar, çevre görevlisi olarak bir tesisite çalışıyorum. çevre görevlisi olduğum tesiste iş güvenliği uzmanlığı yapabılır mıyım?
    bu konuda net bılgı bulamadım acıkcası .
    yardımcı olur musunuz

2. İrem Bengisu Erol

İrem Bengisu Erol CMNet Üyesi

3. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Çalışamazsınız Merve hanım,

MADDE 10 –
    (8) Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir.
    (9) İşletmelerde ve çevre yönetim birimlerinde istihdam edilen çevre görevlileri bu Yönetmelikte tanımlanan yükümlülükler dışında işletme bünyesinde başka iş ve işlemlerde çalıştırılamazlar.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131121-1.htm

4. Merve Yeşildağ

Haksızlık bu.
    tesekkur ederım

şöyle olur mu, ayda 2 saat iş güvenliği uzmanı olarak gösterilse geri kalan tüm zamanlar çevre görevlisi olarak sgk da gözüksek bir sorun olur mu?

5. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Evet ..sürekli giriş çıkış yaparak böyle yapanları duyuyoruz.

6. Merve Yeşildağ

bir sorun oluşturur mu peki

7. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Resmiyete uygun yaparsanız yani kılıfına uydurursanız hiç birşey olmaz.

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  8. Merve Yeşildağ

son bir şey daha sormak ıstıyorum. çevre bilgi sistemınden firmamı çıkartmak zorunda kalır mıyım pekı 0 2 saat için?

9. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

Çbs derken kendi çevre görevlisi portalınızı mı kasdediyorsunuz?
    Çbsyle sizin giriş çıkışlarınızda bir bağ yok çünkü.

10. Merve Yeşildağ

EVET kendi çevre görevli portralımdan bahsedıyorum. alakası yok değil mi orayala oynama yapmamın gereği yok o zaman

11. İ.Ercan

İ.Ercan CMNet Üyesi

O zaman sistemden de giriş çıkış yapmanız daha iyi olur..ama daha önemlisi sgk.. isg ve çevre görevliliği arasında aylık giriş çıkışlar. Bunları yapılırsa sisteminizden yapmasanızda bir sıkıntı olmaz.

Merve Yeşildağ bunu beğendi.
  12. Cansu Alikalfa

Cansu Alikalfa CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar şuan çevre görevlisi belgesiyle bir firmada çalışıyorum. Fakat aynı zamanda bir otogaz istasyonunda sorumlu müdürlük belgemi de kullanıyorum.
    "Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir."
    bu maddeye göre bir sıkıntı oluşturur mu acaba ?

13. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu

Muhtemelen belgeniz askıya alınır Cansu hanım,

14. Cansu Alikalfa

Cansu Alikalfa CMNet Üyesi

Ama çok saçma değil mi yönetmelikler kendi içinde çelişiyorlar. Otogaz istasyonlarıyla igili yönetmelikte de sorumlu müdürler başka bir firmada çalışabilir gibi bir ifade var.

15. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Cansu Hanım sadece sorumlu müdürlük yapmış olsaydınız evet dediğiniz gayet mantıklı fakat siz birbiriyle alakasız iki işi aynı anda yaptığınız için yönetmeliğe göre malesef çevre görevlisi belgeniz iptal edilir.

16. Fatma Gül Es

Fatma Gül Es Genel Yönetici

Cansu Hanım,

Sorumlu müdür çalıştırma zorunluluğu
    MADDE 13 – (Değişik:RG-9/1/2014-28877)

(1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir.

bu maddeden bahsediyorsanız eğer; sorumlu müdürün diğer otogaz istasyonlarında yine sorumlu müdür olarak çalışabileceği kastediliyor ki o da sayıca sınırlandırılmış görüldüğü gibi.

17. Burak Dumlu

Burak Dumlu CMNet Üyesi

Bu konuda bakanlıktan bir yetkiliyle konuştum LPG sorumlu müdürlük yapabilirsiniz ama sigortanızın yatmaması gerekiyor dedi. Çalıştığınız firma üzerinden yapabilirsiniz. Burada temel olan şart sigortanızın başka bir yerden yatmıyor olması dedi.

18. Emine Erdem

Emine Erdem Genel Yönetici

bende aynı durumdaydım ve defalarca ÇMO ile görüştük ama sonuçta bırakmak zorunda kaldım... 31.12.2013 tarihi ile fesh ettim ve odaya bildirdim.

evet o konu ile ilgili olarak danışmanlık firmanız üzerinden fatura kestirirsiniz dediler. lpg istasyonu sizi sgk ücretiniz yerine faturanın kdv ve vergisini ödesin diye seçenekte var.

yada sonuçta firmaların araçları var, araçlarının plaklarını göre yakıt satılmış gibi fişte alabilirsiniz de dediler...

Can Elmas bunu beğendi.
  19. Gülce Somaklar

Gülce Somaklar CMNet Üyesi

Sgk yatırılmasın diyorlar fakat; ÇMO'nun yayınlamış olduğu (aşağıda mevcut) gerekli belgelerden 8. maddeye ne diyeceksiniz? Sigortalı işe giriş bildirgesi olmadan belge yenileme yapacaklar mı?
    Ayrıca istasyonda iken iş kazası olsa ve atıyorum iş müfettişi geldi, ben çevre görevlisiyim burada sigortam yok mu diyeceğiz?

Bakanlıkta çalışan arkadaşlar lütfen adam akıllı yönetmelikler çıkarın, biraz duyarlı olun.......

LPG Otogaz İstasyonu/Dolum Tesisi Sorumlu Müdür Belgesi Almak İçin Gerekli Şartlar

1. Sözleşme (Aslı)
    2. Sorumlu Müdüre ait ikametgah belgesi
    3. LPG Otogaz İstasyonu/Dolum Tesisi Sorumlu Müdür Eğitim Sertifikasının fotokopisi
    4. 2 Adet fotoğraf (Fotoğraflar sakalsız olup, fotokopi yoluyla çoğaltılmış olmamalıdır)
    5. 25 TL belge düzenleme ücreti (dekontu yada fotokopisi)
    6. 75 TL Kontrol Kayıt Defteri ücreti (dekontu yada fotokopisi)
    7. 2014 yılı ödentisi de dahil olmak üzere üye aidat borcunun olmaması gerekmektedir.
    8. Sigortalı işe giriş bildirgesi
    Diğer Oda üyelerine Odamız tarafından belge düzenlenememektedir.

Not: Sigorta primleri 2011 yılı itibariyle 30 gün üzerinden yatırılmalıdır.

Abdulkerim Doğam bunu beğendi.
  20. boğaziçi çevre

boğaziçi çevre CMNet Üyesi

Çevre görevlisi başka iş yapamaz maddesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine İlişkin Bilgiler

Evet meslektaşlarım, bugün çdy yönetmelik değşikliği yapıldı. Veee bizleri biraz olsun sevindiren yönetmelikten artık hiçbir umudumuz kalmadı. Resmen(!) tamamen(!) ÇEVRE MÜHENDİSİ ibaresini sildiler. Diğer bölümlerle bizi eşdeğer tuttular. Birlik olup buna itiraz etmemiz gerekir. Bunu imza toplayıp imzalarla birlikte dilekçeyle bakanlığa sunma gibi vs. şeyler olabilir. Görüşlere açığız. Kısa...
  2. Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası

Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’ne İptal Davası Çevre Denetimi Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasının ardından Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 9-25 Kasım 2009 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan Çevre Görevlisi ve Çevre Görevlisi Eğitici Eğitimi’nin yasal dayanaktan yoksun olduğu gerekçesiyle Odamız tarafından iptal davası açılmıştır....
  3. Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Sınav Soruları, Cevapları ve İptaller

Çevre Görevlisi Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarında Yapılan Değişiklik... Temmuz 20, 2010 ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI 27 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen Çevre Görevlisi Sınavı soruları ve cevap anahtarları için Bakanlığımıza yapılan itirazlar değerlendirmeye alınarak sorular ve cevaplar tekrar incelenmiştir. Yapılan bu inceleme sonucunda 2 soruda ve 2 cevapta hata tespit edilmiş olup...
  4. Çevre İzni Ek-2 Listesi 9.11 maddesi

Arkadaşlar Çevre İzni Ek-2 Listesi 9.11 maddesi kapsamında kum-çakıl ocakları veya kil ocaklarının çevre görevlisi olan var mı aranızda?