Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Seda Özsoy tarafından paylaşıldı.

1. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Merhaba arkadaşlar.Bir fabrikanın arıtma tesisinde mesul müdürlük yapmak için çevre görevlisi belgesi olması zorunlu mu ? Yoksa sadece çevre mühendisi olmak yeterli mi ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

2. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Merakımı bağışla; fabrikada mesul müdürlük derken seni sadece arıtma tesisinin başınamı verdiler ?:kötü: O fabrikanın çevre işlerini takip eden çevre görevlisi ayrı sanırım yada danışmanlık firmasından mı destek alıyorlar. Eğer o fabrikadaki çevre işlerini sen takip ediyorsan, çevre izinlerini vb sen alıyorsan çevre görevlisi belgesi almak zorunda kalacaksın.:okyrm:

Yok benim işim ayrı sadece arıtma tesisinde müdürlük yapacağım, izinleri başkası alacak dersen o zaman çevre mühendisi olarak müdürlük yapabilirsin , sorun olmaz ;)

Seda Özsoy bunu beğendi.
  3. Dejavu

Dejavu CMNet Üyesi

Çevre Mühendisi, Kimya Mühendisi veya Kimyager diploması yeterlidir.

Seda Özsoy bunu beğendi.
  4. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Şuanda danışmanlık firmasından destek alıyorlar anlaşmaları bitene kadar ben arka planda kalacağım, iş güvenliği uzmanlığı sınavınada hazırlanıyorum ve yeni değişen yönetmelikten dolayı çevre görevlisi çalıştığı iş yerinde başka hiçbir görevde bulunamaz maddesinden dolayı arıtma tesisine mesul müdürlük için çevre görevlisi belgesinin gerekip gerekmediğini öğrenmek istiyorum.

5. Fatih Çoban

Fatih Çoban CMNet Üyesi

Şu an arka planda kaldığın için çevre görevlisi belgesi almana gerek yok. Bu durumda isg uzmanı olarak çalışabilirsin. Ama daha önce de belirttiğim gibi, eğer danışmanlık firması ile anlaşma süreniz biterde sen oradaki işleri devralırsan ve de sistemde de kendini tanıtmak istersen çevre görevlisi belgesini almak zorunda kalırsın. Şu an arıtma tesisinin işlerini takip edebilirsin.

Şu da var ki; arıtma tesisindeki herhangi bir problem, limit aşımları vs vs gibi sorunlarda, sorumlu olarak çevre danışmanlık firması ve şirket müdürleri hesap vermek zorunda kalırlar. Yani senin bu durumda fazla bir mesuliyetin olmaz. Sadece işleri takip etmiş olursun. Tabi bile bile olumsuzluğa sebebiyet verecek bir müdahalen olmadığı takdirde diyelim.. :)

Seda Özsoy bunu beğendi.
  6. Seda Özsoy

Seda Özsoy CMNet Üyesi

Çok teşekkür ederim.....:)

Çevre görevlisi belgesi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. çevre mühendislerine verilen çevre görevlisi belgesi hakkında

Arkadaşlar, Her Ankara ya gelişimde bizim sektör vb. konularla ilgili dedikodu duyuyorum...Sizin bilginiz va mı yoksa ben mi geri kaldım bu konulara bilemiyorum ama;şöyle ki, kimya mühendislerinin açtığı davayı biliyorsunuz çevre görevlisi konusunda,bu dava onların lehine sonuçlandığını ve yeni yönetmeliğin çıktı çıkacağını, ayrıcaa çevre mühendisleri de artık sınava girerek çevre görevlisi...
  2. Tüm Çevre Mühendisleri Çevre Görevlisi Belgesi Alıyor

Merhaba arkadaşlar, Çevre Mühendislerininde Sınava Tabi Tulacak konu taslak ama en kısa sürede bütün Çevre Mühendisi Arkadaşların Belgesyi almasını sağlayalım. Sevgi ve Saygılarımla.
  3. 2011 Yılı çevre görevlisi, çevre danışmanlık yeterlik belgesi ücretleri ve yatırılacak banka hesabı

Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesi (ÇDYB) :3.000 TL Çevre Görevlisi Belgesi (ÇGB) : 250 TL Bakanlığımız Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü ile Halk Bankası Ankara Kurumsal Şubesi arasında yapılan protokol ile Döner Sermaye İşletmesinin Bakanlık merkez ve illerde yapılan tüm tahsilatları için Kurumsal Tahsilat (KUTA) hesabı açılmıştır. Bu nedenle kullanılmakta olan Halk Bankası Demirtepe...
  4. Çevre görevlisi belgesi ve çevre izinleri hakkında

Herkese selamlar, Forumda araştırdım bulamadım, Çevre Görevlisi belgesini Çevre ve Orman bakanlığından alanlar herhangi bir güncelleme yapmalılar mı? Bir de , çevre görevlisi belgesi sahibi olup, aynı zamanda bir firmanın sahibi olan kişiler, kendi firmaları ile ilgili çevre izinleri işlemlerini yürütebilir mi?
  5. Çevre görevlisi belgesi

Sisteme giriş yaptığımda çevre görevlisi belgemi görüntüleyemiyorum bu sorunla karşılaşan yada yardımcı olabilecek var mıdır?