• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi eğitimi düzenlenecektir

Gülşah Albayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BERAY ÇEVRE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.
21.11.2013 tarihinde yayımlanarak 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giren (Değişik:06/05/2014-28992) Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı, 7 nci ve 16 ncı maddeleri kapsamında çevre görevlisi belgesi almak isteyen Aday çevre görevlileri için (Mevcut Çevre Görevlileri için vize eğitimi değildir.) Ekim ayı içerisinde “Çevre Görevlisi Eğitimi” düzenlenmesi planlanmaktadır.
Eğitime katılabilecek Çevre görevlisi adaylarında aranılacak nitelikler Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesi (a) fıkrasındaki gibi olup, buna göre;
a) En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak veya çevre mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmak ve çevre mevzuatı konusunda Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak.
Çevre görevlisi yeterlik belgesi alabilmek için düzenlenecek eğitimle ilgili; eğitim tarihi, yeri ve başvuru şartları hakkındaki detaylı açıklamalar Bakanlığımız ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü resmi web sitesinde yayınlanacaktır.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

detaylı bilgi sitede verilmemiş fakat linke tıklarsanız detaylı bilgi ve başvuru için tüçev in sayfasına yönlendiriyor

@Yasemin Aslantürk Çebi
evet aday eğitim

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü öncülüğünde vakfımız ile birlikte bakanlığımızın uzmanları tarafından 18-19-20 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da 3 günlük çevre mühendislerine yönelik “Çevre Görevlisi Eğitimi” düzenlenecektir. Eğitime yalnızca çevre mühendisleri katılabilir. Diğer meslek gruplarına yönelik bir eğitim değildir. Katılımcılar eğitim bedeli olan 350 TL ‘yi (KDV dahil) T.C Ziraat Bankası Kamu Girişimci Şubesi IBAN: TR44 0001 0025 3352 1264 1250 20 no’lu hesaba yatırdıktan sonra kayıt formunu internet sitemizden(
) doldurarak kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir (Eğitim konaklamasız olup bu bedele konaklama ücreti dahil değildir) .)(sabah 1 cafe break,öğle yemeği,öğleden sonra 1 cafe break bu ücrete dahildir) Eğitim 3 ayrı otelde düzenlenecek olup otel ve katılımcı listeleri son başvuru tarihi bitiminde internet sitesinde yayınlanacaktır (
)

tucev in sayfasına girip üye mi olmamız gerekiyor başvuru yapmak için? Ve eğitim sadece 3 gün mü olacak? Uzaktan eğitim denmişti.

Arkadaşlar merhabalar,
Öncelikle bu eğitim vize eğitimi değildir.
Ankara'da 3 ayrı otelde yapılacaktır, uzaktan eğitim değildir.
Bakanlık bu kez sadece konaklama masraflarını zorunlu tutmamış.

bahsettiğiniz mantık hatası sanırım bizde okuduğumuzu anlamıyoruz ki herhalde aynı başlık altına aynı yorumu yazan birsürü arkadaşımız var :) vize eğitimi değil ifadesi en az 4 kere yazılmış yazdığımız mesajlara özen gösterip vurgu yapılmak istediğimiz yerleri daha dikkat çeker hale getirirsek diğer arkadaşlar da yorum yapmadan önce yazılanları okursa mesaj ve bilgi kirliliği olmaz düşüncesindeyim ahh gençlik kitap okumadığı için bu halde yazık çok yazık...

internet bankacılığından da yatırıldığında tüçev in istediği şekilde dekont a ulaşabilir miyiz?

bende herşey yolunda da sizde değil galiba. siz benim yazdığım yazıyı iyice okudunuz mu acaba? bence bir daha okuyun. aynı yorum yazılmış dediğim ifade ''vize eğitimi değil'' ifadesi. sizin ifadenize bir şey dediğim yok. bakanlığa laf atıyorsunuz ya mantık hatası yapıyorlar diye. ben de diyorum ki biraz da problemi kendimizde arayalım. okuduğumuzu anlamıyoruz diyorum. biz bir sürü hatalar yapıyoruz diyorum. konuları yanlış başlıklar altında açıyoruz diyorum. aynı ifadeleri körün gözüne sokar gibi tekrar tekrar yazıyoruz diyorum. kitap okuyalım diyorum..

@Ulaş Özdemir
Ulaş Bey cevabınız için teşekkür ederim.Süreç nasıl ilerliyor bilmediğimden soruyorum, çevre görevlisi Eğitimine katıldıktan sonra bir sınav olacak(zamanı belli değil) ve o sınavda başarılı olanlar belgeyi almaya hak kazanacak öyle mı?

@Hande Öztürk
Rica ederim,En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmuş veya çevre mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış kişiler için sınav söz konusu değil sadece eğitime katılıyorlar akabinde eğitim katılım sertifikası düzenleniyor, diğer meslek grubundan olan kişiler için eğitim ve akabinde sınav düzenleniyor, sınavda 100 üzerinden 70 alan kişiler başarılı oluyor çevre görevlisi belgesini almaya hak kazanıyorlar.