Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisinin vereceği eğitimler (tat lisanslı tesisler için)

Konu, 'Sempozyum ve Kongre' kısmında Güngör Uras tarafından paylaşıldı.

1. Güngör Uras

Güngör Uras CMNet Üyesi

İyi günler kolay gelsin herkese. Arkadaşlar aşağıdaki konulara yönelik elinde dökümanı olan arkadaşların bizimlede paylaşmalarını canı gönülden istiyorum.:) Meslektaş Dayanışmasını bekliyorum.#KamuyaÇevreMühendisiLazım
    1-Çevrenin önemi ve çevre kirliliğinin sonuçları
    2-Çevre kirliliğine neden olan atıklar ve çeşitleri (İşletmeden kaynaklanan atık ve çeşitleri)
    3-Çevre mevzuatı gereği sorumluluklar ve görevler

4-Çevresel yaptırımlar.

Fatih Özcan bunu beğendi.
Çevre görevlisinin vereceği eğitimler (tat lisanslı tesisler için) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Çevre görevlisinin görevleri ve kimler çevre görevlisi olabilir?

Çevre görevlisi: Faaliyetleri sonucu çevre kirliliğine neden olan ve/veya neden olabilecek ve Çevre Kanununa göre yürürlüğe konulan düzenlemeler uyarınca denetime tâbi kurum, kuruluş veya işletmelerin faaliyetlerinin mevzuata uygunluğunu, alınan tedbirlerin etkili olarak uygulanıp uygulanmadığını değerlendiren, tesis içi yıllık iç tetkik programları düzenleyen tesiste veya çevre yönetim...
  2. Çevre görevlisinin işten ayrılması

Arkadaşlar merhaba.ben bir maden şirketinde çevre görevlisi olarak çalışmaktaydım,işten ayrıldım çevre görevlisi olarak atama yaptığım şirketten kendimi silmem gerekiyo uğraştım ama yapamadım.yardımcı olur musunuz?
  3. Lisanslı firmanın çevre görevlisi belgesini sunması

Merhaba, firmaların çevre lisansı alması durumunda çevre gorevlisinin tesiste çalıştığını gösterir belgeleri 4aylık dönemler halinde il çevre ve sehircilik müdürlüğüne sunması gerekiyormus. Bu belge çevre görevlisi belgesi sigorta giris belgesi mı yoksa firmanın çevre bilgi sisteminin çıktısini mı sunmam gerek bilemedm. Yardimci olur musunuz? Teşekkür ederim
  4. 13/5/2006 öncesi kurulan tesisler için çed

ÇED konusunda bilgisi olan arkadaşlara bir sorum olacak. Bilindiğim üzere ÇED raporu hazırlatmakla yükümlü tesisler eğer bu raporu hazırlatmadan tesis kurarsa proje bedelinin %2 si + faaliyeti durdurma kararı alınıyor. Ancak 26/4/2006 tarihinde Çevre Kanunu'nda yapılan değişiklikle birlikte bu tarihten önce kurulan tesislerin %2 lik ceza kapsamına girmediği ile ilgili bir şey biliyor musunuz ?...